Toalety przenośne nie tylko na imprezy. Gdzie jeszcze są używane?

Toaleta przenośna bardzo często kojarzy się z imprezami plenerowymi. Wyposażanie tego typu ma jednak znacznie szersze zastosowanie.

Uniwersalne, higieniczne, funkcjonalne – toalety przenośne sprawdzają się w wielu miejscach, gdzie nie ma dostępu do standardowego zaplecza sanitarnego. Wyposażone w szczelne zbiorniki na zanieczyszczenia przenośne WC mogą być ustawione praktycznie wszędzie.

Najczęściej toalety przenośne wybierane są na imprezy odbywające się w plenerze, ale warto zaznaczyć, że mogą sprawdzić się także w wielu innych miejscach.

Nowoczesne toalety przenośne

Nie wszędzie można doprowadzić instalacje wodną i kanalizacyjną. Są również i takie punkty, gdy jej wykonanie byłoby po prostu nieopłacalne. Jeśli w takich przypadkach należy zapewnić dostęp do zaplecza sanitarnego, jedynym rozwiązaniem stają się toalety przenośne.

Nowoczesne toalety tego typu mogą zastąpić zwykłą toaletę, która wyposażona jest w sedes i pisuar. Dostępne są także modele posiadające własne umywalki ze zbiornikami na wodę lub podłączane do wody bieżącej, gdy jest taka możliwość.

Zbiorniki, w których zbierane są zanieczyszczenia, mogą być łatwo opróżniane. Dzięki specjalnej chemii służącej do ich dezynfekcji możliwe jest zachowanie optymalnego poziomu higieny.

Szerokie zastosowanie toalet przenośnych

Najczęściej toaleta przenośna kojarzona jest jako toaleta na imprezy, na przykład na koncerty, festiwale czy wydarzenia sportowe. Warto jednak zaznaczyć, że tego rodzaju wyposażenie posiada znacznie szersze zastosowanie.

Toalety przenośne mogą być używane podczas:

 • place budów
 • parkingi
 • kempingi i pola namiotowe
 • parki
 • plaże
 • place zabaw
 • ogródki działkowe
 • cmentarze

Jak widać, toalety przenośne mogą sprawdzić się również w wielu innych miejscach poza eventami. Wówczas także mogą zapewnić użytkownikom dostęp do właściwego zaplecza sanitarnego tam, gdzie nie jest ono dostępne.

Sprzedaż i wynajem toalet przenośnych

Aktualnie przenośne WC można zarówno wynająć, jak również zakupić na własność. Czy lepszym rozwiązaniem będzie wynajem toalet, a może ich kupno?

Na eventy najczęściej wybierany jest wynajem toalet przenośnych. Wówczas toaleta na imprezy dostarczana jest w wybranym terminie, a potem odbierana przez firmę. Koszty związane z wynajmem są znacznie niższe niż przy nabyciu wyposażenia na własność.

Z kolei sprzedaż toalet przenośnych to lepsza propozycja wtedy, gdy toaleta ma być ustawiona w danym miejscu na stałe. Takie rozwiązanie najczęściej wybierane jest najczęściej na działki, a także na parkingi, place zabaw czy kempingi.

Toalety z kompleksowym serwisem

Firmy prowadzące wynajem toalet oraz sprzedaż toalet mogą zapewnić swoim klientom kompleksowy serwis toalet.

Serwis toalet przenośnych to usługa włączająca między innymi:

 • opróżnianie zbiornika na nieczystości
 • dezynfekcję toalety
 • sprzątanie toalety
 • uzupełninie papierów, mydła i innych materiałów
 • drobne naprawy toalet

Częstotliwość prowadzenia serwisu toalet jest zależna od indywidualnych uzgodnień z klientem. Najczęściej ma on miejsce raz na tydzień lub dwa tygodnie. W przypadku dużych eventów może odbywać się nawet kilka razy dziennie.

Gdzie można zamówić toalety przenośne?

Obecnie sprzedaż toalet i wynajem toalet przenośnych to popularne usługi świadczone przez wiele firm zlokalizowanych w całym kraju.

W miastach Warszawa, Kraków, Katowice, Poznań oraz Olsztynek kompleksową obsługę w ramach wynajmu, sprzedaży i serwisu toalet przenośnych zapewnia firma Clipper.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Tapety do pokoju – nadaj wnętrzu charakteru

Read Next

Jak dbać o ogrodzenia panelowe? Producent radzi

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Drab
Drab
3 lat temu

Zdecydowanie polecam taką toaletę na budowie. Budowałem do tej pory dwa domy, letniskowy oraz mieszkalny. W drugiej opcji zdecydowaliśmy sie na firme ktora nam toaletę przywiozła na miejsce. I potem co jakiś czas ją sprzątała.
Poza tym jest to bardziej higieniczne.