Tworzenie zestawów produktów – czy to dobra taktyka?

Prowadząc sklep, można spełniać własne ambicje, realizować wymarzone i pieczołowicie przygotowane pomysły. Ale choć satysfakcja z pracy jest ważna, jednak każdy sklep osiąga sukces wtedy, gdy z jego magazynu regularnie znikają towary. A w tym, żeby znikały trochę szybciej, można bardzo sprytnie pomóc – tworząc nieduże zestawy produktów, czyli komplety pasujących do siebie rzeczy. Klienci lubią takie oferty na przykład wtedy, gdy szukają dla kogoś prezentu, ale lubią też okazję do zaoszczędzenia kilku złotych, a właśnie taka szansa nadarza się przy kupowaniu zestawu.

Zestaw, czyli okazja

Klient, który widzi w ofercie sklepu przygotowany zestaw, widzi przede wszystkim komplet z jakimś gratisem albo taki zestaw, który ma znacznie korzystniejszą cenę niż ta, która uzbierałaby się po zebraniu razem pojedynczych rzeczy. Czy przygotowanie takiej oferty jest trudne, z punktu widzenia właściciela sklepu i sprzedającego? Nie musi, a wystarczy że skorzysta się ze wsparcia dobrej platformy sprzedażowej, na przykład z ErpBox.

Obecne tam narzędzie pomogą przetworzyć zapasy magazynowe na zestawy produktów – i zajmą się między innymi kwestią przeliczenia wartości każdego produktu. To bardzo ważne, bo nawet jeśli sklep proponuje jakąś rzecz jako gratis, na podliczeniach musi pojawić się jakaś cena, choćby symboliczna. Czasem po prostu koszt gotowego już zestawu jest dzielony po równo na trzy elementy takiego kompletu i wtedy też wszystko się zgadza. Przy odpowiednim wsparciu technicznym, tworzenie zestawu nie jest trudne, ani też nie staje się zamieszaniem dla księgowości.

Internetowa prawa ręka

Również samo tworzenie zestawów produktów staje się znacznie łatwiejsze, kiedy korzysta się ze wsparcia ErpBox. Przez całą procedurę może pomóc przeprowadzić tamtejszy Dział Pomocy –  w razie jakichkolwiek pytań, można skontaktować się z pracownikami ErpBox, korzystając z różnych komunikatorów. Zespół ErpBox prowadzi również bloga, na którym można znaleźć liczne dodatkowe wskazówki dotyczące jeszcze skuteczniejszej sprzedaży na Allegro i w innych kanałach sprzedaży – można go znaleźć tutaj: http://www.erpbox.pl/jak-skutecznie-sprzedawac-na-allegro/.

A dlaczego tworzenie zestawów produktów jest łatwiejsze, gdy ma się do dyspozycji ErpBox?

Bo tamtejsze narzędzia, pomagające obsługiwać sklep internetowy, dbają o synchronizowanie danych. A mówiąc bardziej konkretnie, platforma dba o to, żeby:

  • przygotować zestawy na podstawie tego, co aktualnie znajduje się w magazynie
  • stan magazynowy był aktualizowany co kwadrans
  • zdobywać informacje o tym, ile zestawów produktów można jeszcze stworzyć, korzystając z zapasów jakie są jeszcze w magazynie
  • przeliczyć cenę zestawu w taki sposób, by dane zgadzały się z tymi, które zna klient, decydujący się na zakupy.

Przy wsparciu ErpBox można przygotować taką ofertę sklepową, która przyciągnie uwagę klientów, skusi ich cenowymi okazjami i możliwością zdobycia interesujących zestawów produktów. Funkcja tworzenia zestawów to przydatny trik, a zarazem skuteczna taktyka walki o klientów – dlatego warto rozważyć skorzystanie z takiego modułu. Warto, zwłaszcza że cały czas ma się do dyspozycji profesjonalne wsparcie, które nie pozwoli się zagubić w tych nowych możliwościach. Wypada przełamać ostatnie obawy i po prostu spróbować.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Tkaniny bawełniane – jak je wykorzystać w aranżacji wnętrz?

Read Next

Co warto wiedzieć o projektowaniu ogrodów

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments