Ubezpieczenie przedmiotów szklanych w mieszkaniu lub domu – na czym polega?

Szklane przedmioty znajdują się na wyposażeniu każdego mieszkania i domu. Szyby, szklana kabina prysznicowa, obudowa kominka ze szkła – to tylko niektóre przykłady. Akcesoria te narażone są na stłuczenia, które niejednokrotnie generują spore wydatki.

Przedmioty szklane w polisie mieszkaniowej – co to takiego?

Stłuczenie przedmiotów szklanych nie jest dostępne jako samodzielny produkt ubezpieczeniowy. Chcąc ubezpieczyć szklane przedmioty znajdujące się na wyposażeniu domu lub mieszkania, trzeba wykupić rozszerzoną polisę mieszkaniową. Omawiana opcja jest dodatkiem do tego ubezpieczenia. Gdańsk ma rozbudowaną ofertę ubezpieczeń nieruchomości, każdy znajdzie więc rozwiązanie odpowiadające jego indywidualnym potrzebom. Agent Piotr Biszczanik prowadzący w Gdańsku biuro PZU przypomina, że każdy ubezpieczyciel nieco inaczej definiuje pojęcie przedmiotów szklanych. Niemniej najczęściej zaliczają się do nich m.in. szyby drzwiowe i okienne, szyby antywłamaniowe, szklane elementy mebli, oszklenia dachowe i ścienne, płyty kuchenne, zamontowane na stałe lustra, szklane drzwi prysznicowe, akwaria i terraria, zabudowy balkonów i tarasów ze szkła etc. Więcej informacji na ten temat można uzyskać pod numerami telefonów 58 573-37-23, 501-766-844 i 501-786-767 lub wysyłając maila na adres pbiszczanik@agentpzu.pl. Definicja przedmiotów szklanych jest zamieszczona w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU) – przed podpisaniem umowy należy zapoznać się z tym dokumentem.

Przedmioty szklane w polisie mieszkaniowej – jak je ubezpieczyć?

W celu objęcia przedmiotów szklanych ochroną ubezpieczeniową należy poszerzyć polisę o stłuczenie przedmiotów szklanych. Jest to dodatek uwzględniający nie tylko stłuczenie, ale także ubytki, zniszczenie, uszkodzenie oraz pęknięcie. Należy jednak pamiętać przy tym, że nie każdy przedmiot jest zaliczany do elementów szklanych. Wyjątki dotyczą np. artystycznych witraży i szyb, szklanych części różnych instalacji, szklanych wykładzin podłogowych, szklanych elementów szklarni, wykonanych ze szkła dzieł sztuki, szklanych części pojazdów mechanicznych itp. Oprócz tego w każdej polisie funkcjonują wykluczenia odpowiedzialności – a więc sytuacje, gdy ubezpieczyciel nie odpowiada za dane zdarzenie, a przez to nie wypłaca odszkodowania. Zawartość listy wyłączeń zależy od towarzystwa ubezpieczeniowego, ale najczęściej znajdują się na niej takie zdarzenia jak m.in. celowe stłuczenia, wady fabryczne, nieprawidłowy montaż czy też brak wymaganej konserwacji.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Read Previous

Magazyn samoobsługowy – idealny na czas przeprowadzki lub remontu

Read Next

Sposoby‌ ‌mycia‌ ‌elewacji‌ ‌z‌ ‌glonów.‌ ‌To‌ ‌działa!‌ ‌

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments