Ubezpieczenie telefonu – czym powinniśmy kierować się przy jego wyborze?

Smartfon to jedno z tych urządzeń, bez których większość z nas nie wyobraża sobie codziennego funkcjonowania. Chętnie kupujemy coraz bardziej zaawansowane technologicznie i tym samym droższe modele, dzięki którym możemy robić jeszcze lepsze zdjęcia czy sprawniej komunikować się ze światem.

Ceny nowoczesnych telefonów są bardzo wysokie. Analogicznie ewentualne uszkodzenie smartfona staje się poważnym problemem – i kosztem. Zaradzić można temu wybierając odpowiednie, dopasowane do naszych potrzeb ubezpieczenie telefonu. Czym się jednak kierować przy jego wyborze?

Czy ubezpieczenie telefonu jest konieczne?

Wiele osób zastanawia się, czy warto inwestować w ubezpieczenie telefonu. Z jednej strony wiemy, że może okazać się pomocne, z drugiej jednak po sporym wydatku na nowy aparat, nie mamy ochoty na wydawanie kolejnych kilkuset złotych. Mimo to inwestycja w ubezpieczenie telefonu jest naprawdę dobrą decyzją i wcale nie musi  być droga. Przede wszystkim jego posiadanie daje nam poczucie spokoju, dzięki któremu możemy swobodnie korzystać z funkcjonalności nowego urządzenia. Poza tym dobrze dobrane ubezpieczenie może uchronić nas przed znacznie większymi wydatkami niż zakup smartfona. W dzisiejszych modelach naprawa zbitego wyświetlacza to koszt wynoszący nawet kilkaset złotych. Ponadto gwarancja producenta nie pokrywa kosztów naprawy, które spowodowane są mechanicznym uszkodzeniem telefonu.

Gdzie szukać ubezpieczenia telefonu?

Decydując się na ubezpieczenie telefonu, pamiętajmy, że możemy wykupić je zarówno u operatora komórkowego, sprzedawcy w sklepie z elektroniką, ale i u samodzielnych firm, które mogą oferować swoim klientom lepsze warunki. Poszukiwania idealnego ubezpieczenia telefonu warto więc zacząć w Internecie.

Cena ubezpieczenia nie musi być wysoka

Wbrew obiegowym opiniom cena ubezpieczenia  telefonu wcale nie musi wynosić kilkaset złotych rocznie. Obecnie na rynku działają firmy, które oferują ochronę sprzętu już od 99 złotych rocznie. W zamian otrzymujemy tysiąc złotych limitu, który przeznaczony jest na ewentualne naprawy naszego nowego smartfona.

Najważniejsze, o co musimy zadbać decydując się na ubezpieczenie telefonu, to dokładne sprawdzenie zasad, jakie oferuje firma, której ofertą jesteśmy zainteresowani. Przede wszystkim warto sprawdzić zakres ubezpieczenia, w tym napraw,  na jakie możemy liczyć w przypadku wystąpienia szkody. Im więcej elementów obejmuje – tym lepiej. Sama naprawa wyświetlacza czy płyty głównej to zdecydowanie za mało, ponieważ wraz z wyświetlaczem często dziś trzeba naprawić inne elementy jak obudowa czy aparat. Warto też upewnić się, czy sposób oddawania telefonu do naprawy jest dla nas wygodny oraz jak czy telefon naprawiony będzie w autoryzowanym serwisie.

Obecnie  możemy znaleźć oferty ubezpieczenia telefonu, które nie są wygórowane cenowo, a przy tym dają nam pewność, że jeśli telefon ulegnie uszkodzeniu, zostanie sprawnie i szybko naprawiony. Warto więc poszukać ofert, które będą w pełni dopasowane do naszych potrzeb.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Ile kosztują okna aluminiowe?

Read Next

Zamieszkaj w Oświęcimiu

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments