Ursus C-360 – ciągnik z charakterem

Firmy Ursus chyba nie trzeba przedstawiać żadnemu fanowi polskiej motoryzacji. Tak samo, każda osoba wychowana na wsi zna doskonale model C-360. Jeden z najpopularniejszych ciągników rolniczych wyprodukowanych przez polską firmę. Pomimo dużej konkurencji na rynku wciąż wiele osób korzysta z tej maszyny.

Zasługa sentymentu czy użyteczności?

Ciągnik rolniczy Ursus C-360 jest to średniej wielkości maszyna produkowana w latach 1976-1994. Jednak to nie koniec historii tego modelu, ponieważ w roku 2015 do produkcji wszedł model o dokładnie tej samej nazwie i był produkowany do roku 2017. Oznacza to, że mamy tutaj do czynienia z dwiema generacjami ciągnika C-360.  Pierwsza wersja była modernizacją modelu C-355M. Tym, co do dzisiaj stanowi bardzo dużą zaletę tych maszyn jest szeroka dostępność samych maszyn oraz ich komponentów. Części do Ursusa C-360 możemy w bardzo łatwy sposób znaleźć na stronach internetowych sklepów rolniczych. Co więcej, ceny poszczególnych elementów bywają na tyle zachęcające, że użytkowanie tego modelu ciągnika jest opcją bardzo ekonomiczną.

Podstawowe różnice pomiędzy wersją starszą a nowszą

Oba modele są do siebie podobne, jednak wraz z rozwojem technologi również C-360 doczekała się modernizacji.

  • Początkowa masa modelu drugiej generacji wynosi o tonę więcej od masy wersji starszej.
  • Maksymalna prędkość modelu z 2017 wynosi 30km/h, podczas gdy starszej wersji 26,4 km/h.
  • Silnik w wersji z 1976 to S-4003, natomiast wersji z 2017 Perkins 3100FLT (Euro IIIA)
  • Moc znamionowa wynosiła w starszej wersji  38,2 kW, a w nowszej 43 kW.

To tylko kilka przykładów pokazujących rozwój tej marki i modelu na przestrzeni lat.

Komfort użytkowania

Praca na roli do prostych nie należy. Zarówno rolnicy, jak i maszyny rolnicze zostają wystawieni na ciężkie warunki oraz wielogodzinną pracę. Z tego powodu tak często pojawiają się różnego typu awarie oraz uszkodzenia. Dlatego warto wybierać modele ciągników rolniczych, do których łatwo jest dostać części zamienne.

Po wyszukaniu w internecie frazy „Ursus C-360 części” naszym oczom ukaże się szereg stron oferujących elementy do naszej maszyny. Jednak nie w przypadku każdego modelu sprawa wygląda tak korzystnie. Niektóre maszyny, szczególnie te mniej popularne, wiążą się z dużym ryzykiem przestojów w pracy. Przestój ten będzie spowodowany koniecznością sprowadzenia danej części z odległych rejonów. Możliwość dokonania szybkiej naprawy w dużej mierze wpływa na komfort użytkowania maszyny. Znacznie przyjemniej jest również pracować z modelem, który jest nam bardzo dobrze znany. To wszystko wpływa na to, że model Ursusa C-360 wciąż jest bardzo chętnie wybierany przez kolejne pokolenia rolników.

Tania alternatywa dla droższych modeli

Koszty zakupu jakiegoś ciągnika z rodziny C-360 będą znacznie mniejsze niż zakup innego modelu o podobnych parametrach. Części do Ursusa C-360 są również znacznie tańsze i łatwiej dostępne, co sprawia, że ogólny koszt użytkowania maszyny staje się jeszcze niższy. Nic więc dziwnego, że zarówno pierwsza, jak i druga generacja tego modelu jest bardzo doceniana przez rolników. Popularna “sześćdziesiątka” znacznie przewyższyła sławą swojego poprzednika C-355 oraz następcę C-362. Maszyna została sprzedana w liczbie przekraczającej 280 000 egzemplarzy.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Czy warto wykonać audyt energetyczny?

Read Next

Zlecenia budowlane – wybierz je w Internecie

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments