Urządzanie łazienki bez płytek. Co nam da zamiana kafelek łazienkowych na farbę?

W ostatnim czasie coraz częściej zdarza się, że wiele osób nie ma pojęcia, w jaki sposób urządzić swoje mieszkanie. W tym przypadku powinniśmy pamiętać o tym, że bardzo dużo zależy od rozmiarów naszego wnętrza. Bardzo ważnym pomieszczeniem w każdym domu czy też mieszkaniu jest z pewnością łazienka. To właśnie tam możemy nie tylko przygotować się rano do wyjścia z domu, ale także odpocząć po ciężkim dniu. Zatem w jaki sposób urządzić to miejsce, aby było nie tylko wysoce funkcjonalne, ale przede wszystkim bardzo atrakcyjne? O tym opowie ekspert ze sklepu tanialazienka.com

Łazienka w klasycznym stylu – odwrót od trendu

Bardzo popularne w dzisiejszych czasach jest odejście od klasycznego wystroju łazienki. Z pewnością każdy z nas kojarzy to pomieszczenie przede wszystkim stąd, że zawsze w starszym budownictwie znajdowały się tam kafelki. Istotnie jest to jakieś rozwiązanie, które sprawi, że to pomieszczenie będziemy mogli przykładowo łatwo dezynfekować oraz utrzymywać w nim ogólną czystość – rozpoczyna ekspert ze sklepu TaniaLazienka.com

Co nam da zamiana kafelek łazienkowych na farbę?Farba do łazienki

Jednak nie powinniśmy zapominać o tym, że łazienka ze zwykłymi kafelkami nie jest już tak modna i popularna, jak jeszcze kilkanaście lat temu. Obecnie odchodzi się od tych metod, a zamiast płytek bardzo często stosuje się właśnie specjalną farbę. Takie pomieszczenie zdecydowanie prezentuje się znacznie bardziej nowocześnie, ponieważ to właśnie dzięki temu możemy mu nadać zupełnie odmienny charakter. Na rynku jest dostępnych bardzo wiele tego typu farb, dzięki temu z pewnością znajdziemy coś dla siebie.

Płytki zmniejszają bezpieczeństwo

Bardzo wiele osób jednak podczas remontu łazienki lub też jej pierwszej aranżacji zastanawia się nad tym, czy rezygnacja z płytek to rzeczywiście dobry pomysł. W tym przypadku powinniśmy przede wszystkim pomyśleć o naszym bezpieczeństwie i jeżeli przykładowo w naszym domu lub też w mieszkaniu są osoby o ograniczonej sprawności ruchowej, powinniśmy zwrócić uwagę, że stosowanie farby będzie lepszym pomysłem.

Szybka zmiana stylu łazienki

Jest to także wspaniałe rozwiązanie dla osób, które chcą sprawić, aby łazienka miała znacznie bardziej nowoczesny charakter i tym samym chcą podążać za modą, zmieniając wystrój częściej. Taka farba znacznie lepiej prezentuje się w przypadku różnorodnych mebli niż typowe płytki ścienne.

Zastąpienie płytek łazienkowych

Bardzo ważne w tym przypadku jest, aby uświadomić sobie, że zastępując popularne płytki w łazience nie możemy wybrać zwykłej farby. W tym przypadku bardzo ważna jest wysokiej jakości farba ceramiczna, jak również lateksowa. Są to farby, które są w pełni odporne na wodę oraz wilgoć i tym samym sprawdzą się doskonale w pomieszczeniu, w którym jest bardzo dużo wilgoci. Są to także znacznie bardziej odporne na ścieranie farby niż ich zwykłe odpowiedniki, o czym warto pamiętać – uzupełnia ekspert ze sklepu Tania Łazienka.

Istotne elementy wyposażenia łazienki

Przede wszystkim powinniśmy pamiętać o tym, że łazienka stanowi bardzo ważne pomieszczenie w każdym domu lub też mieszkaniu. Nie powinniśmy jednak zapominać o tym, że bardzo ważne jest nie tylko podstawowe wyposażenie łazienki, takie jak między innymi armatura czy też meble. Bardzo istotne jest także to, co mamy przykładowo na ścianach oraz na podłodze. Coraz częściej wiele osób kojarzy to miejsce jedynie z kafelkami. Zdecydowanie zwykłe kafelki w szczególności na podłodze mogą nie okazać się zbyt dobrym pomysłem.

Niebezpieczny poślizg na płytkach

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że bez odpowiednich zabezpieczeń może okazać się, że po prostu po kąpieli w wannie lub po szybkim prysznicu na takich kafelkach bardzo łatwo można będzie się poślizgnąć i tym samym stracimy równowagę, a upadając możemy nie tylko bardzo się potłuc, ale także sobie coś złamać. W szczególności jest to bardzo niebezpieczne w przypadku starszych osób, ponieważ tacy ludzie mają już znacznie poważniejszy problem z równowagą, a także mają znacznie mniej siły i słabsze kości. Z tego powodu taki upadek może być dla nich szczególnie niebezpieczny, na co powinniśmy również zwrócić uwagę podczas aranżacji takiego wnętrza.

Łazienka bez płytek

Bardzo popularna w ostatnim czasie z tego powodu jest między innymi łazienka bez płytek. Coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie, ponieważ można zastosować zamiast śliskich kafelek, między innymi specjalną farbę, dzięki której podłoże będzie równie trwałe, a dodatkowo nie będziemy się na nim ślizgać. Zdecydowanie farba zamiast płytek to bardzo popularne rozwiązanie, na które w ostatnim czasie decyduje się wiele osób, nie tylko w nowoczesnym budownictwie. Warto na to zwrócić więc szczególną uwagę, ponieważ farba do łazienki nie kosztuje zbyt dużo, a to właśnie dzięki niej możemy diametralnie odmienić naszą przestrzeń – podsumowuje ekspert ze sklepu Tania Łazienka.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Łazienka: urządzać ją na własną rękę czy z pomocą profesjonalisty?

Read Next

Ekologiczny kominek w domu – czy to możliwe?