Mieszkanie w mieście jest wygodne, ponieważ nie musimy martwić się o ogrzewanie, odpływ nieczystości, a także utylizację innych odpadów. Co innego na wsi – tam musimy o to zadbać sami. Postanowiliśmy zatem sporządzić listę niedogodności i plusów wynikających z mieszkania na łonie natury.
Same wiejskie pozytywy
Jednak zanim zaczniemy narzekać na cudowną polską wieś, warto wiedzieć jakie są plusy wybudowania na niej domku. Zazwyczaj pozostawiamy wokół niego kilka metrów ziemi, by móc zaplanować na niej ogród. Dzięki temu posiadając dom mamy przy okazji masę przestrzeni do odpoczynku i rekreacji. W ciepłe dni możemy znaleźć ukojenie na świeżym powietrzu. W ogródku możemy zaaranżować warzywniak i kwietnik, by móc korzystać z darów natury. Jeśli mamy dostateczną ilość miejsca, możemy posiadać zwierzęta, nie obawiając się o to, że będą musiały zostawać na długie godziny w domu – mogą być na podwórku, za ogrodzeniem. Zapraszając rodzinę i przyjaciół na weekend, nie musimy się martwić o hałas, a także o pozwolenie na grillowanie – wieś wybaczy nam prawie wszystko. Prawie – ponieważ na pewno nie śmiecenie i utylizację odpadów na własną rękę.
Negatywne aspekty mieszkania na wsi
Mieszkając w samodzielnym domku, sami musimy zadbać o to, by mieć dostęp kanalizacji, w tym do odpływu nieczystości. Jeśli nie ma takiej możliwości, powinniśmy na własną rękę wybudować szambo, np. z pomocą firmy, która zajmuje się tym profesjonalnie – tę znajdziemy na stronie http://kamal-bet.pl/. Podobnie jest w przypadku śmieci – jesteśmy zobowiązani wydzierżawić od gminy specjalne pojemniki, by firma wywozowa mogła je opróżnić, wiedząc jakiego rodzaju są to odpadki. Posiadanie domu z ogrodem wiąże się także z pracą fizyczną. Dla jednych może być to przyjemność, dla drugich przykry obowiązek. Koszenie trawy i podlewanie roślin co kilka dni bardzo szybko może stać się monotonne. Codzienne rozpalanie w piecu starego typu też może być utrapieniem, tak jak i wybór opału jakim powinniśmy w nim palić i jego przechowywanie.
Domki szeregowe na obrzeżach miasta – złoty środek?
Optymalnym rozwiązaniem może wydawać się zamieszkanie w domkach szeregowych lub tzw. bliźniakach na granicach miasta, ponieważ są do nich zazwyczaj podłączone wszelkiego rodzaju media, w tym kanalizacja i ogrzewanie. Mimo że posiadamy w takim miejscu skrawek ogrodu, to i tak bardzo bliskie sąsiadowanie z innymi właścicielami może nie oddać nam w pełni atmosfery wsi. Posiadając sąsiada za ścianą, możemy nie czuć się tak komfortowo jak w przypadku samodzielnego domku, bowiem wszelkie zapachy i odgłosy są w stanie do nas dotrzeć. Przy okazji wszystkie domki wyglądają podobnie i z góry mamy narzucony ich wygląd i rozplanowanie.
Fotografia: materiały prasowe
Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany
Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.