Węgiel workowany – wygodnie spakowany

Zamawianie węgla w jednym wielkim worku, lub w luzem zrzucany przez zsyp do piwnicy, to nie najwygodniejsza forma. Można jednak skorzystać z wygodniejszej opcji, jaką jest węgiel workowany. Dzięki temu znacznie bardziej komfortowo będzie nam dysponować opałem.

Dobra organizacja dzięki węglowi w workach

Zarządzanie ilością opału jaki mamy to wbrew pozorom nie tak proste zadanie. Musimy wiedzieć ile mniej więcej go zużywamy, który jest dla nas najbardziej odpowiedni, z którego jesteśmy najbardziej zadowoleni. Wiedząc co wybrać, musimy przejść do fazy organizacji. No i tu może pojawiać się problem, kiedy do naszego domu przyjeżdża wywrotka z węglem i poprzez szyb, zrzuca nam go do piwnicy. Niby widzimy ile go jest, ale z drugiej strony “na oko” ciężko jest ocenić, ile go jeszcze pozostało. Kupując węgiel workowany zyskujemy, aż trzy korzyści: po pierwsze: zajmuje on mniej miejsca, gdyż będąc spakowanym zachowuje on swoją formę, a w przypadku zamówienia dużej ilości, może on zostać ergonomicznie ułożony np. na palecie; po drugie: ochraniamy węgiel przed wilgocią, gdyż w przypadku worków 25 kg, otwieramy opakowanie, zużywamy, i dopiero otwieramy kolejne; po trzecie: widzimy ile go pozostało, gdyż licząc opakowania doskonale zdajemy sobie sprawę, jakimi zapasami dysponujemy.

Dzięki temu łatwiej jest rozplanować i kontrolować zużycie. Co za tym idzie, nie doprowadzamy do sytuacji, w której węgiel będzie tracił swoje właściwości przez np. nieprawidłowe przechowywanie.

Czas na wybór – na co zwracać uwagę

Wybierając interesujący nas produkt, musimy przede wszystkim ustalić sobie pewne ramy poszukiwań:

  • cena za jaką jesteśmy w stanie kupić opał,
  • kaloryczność węgla, która będzie dla nas satysfakcjonująca,
  • procentowa zawartość siarki, jaką jesteśmy w stanie dopuścić,
  • zawartość popiołu, jaki może się znajdować w dostarczonym towarze,
  • podatność na spiekanie,
  • wilgotność własna węgla.

Następnie mając już usystematyzowane pewne informacje, możemy rozpocząć poszukiwanie odpowiedniego węgla workowanego. Różni producenci, będą podawać różne wartości. Ważne jest to, aby umiejętnie wybrać taki, który będzie zachowywał dobrą relację ceny do jakości. Warto także zapoznać się z instrukcją obsługi takowego węgla. Tak, dobrze przeczytaliście: instrukcją obsługi. Nie zapominajmy, że węgiel, jak wszystko ma swoje właściwości chemiczne, dlatego dobrze też, aby zostały wykorzystane na naszą korzyść. Na przykład producent węgla workowanego PATRIOT, zaleca na swojej stronie, by przed skorzystaniem z partii w danym opakowaniu, otworzyć go na dwa dni przed użyciem, dla zachowania najlepszego efektu spalania. Dobrze zatem przed zakupem produktu od danego producenta, zapoznać się z właściwościami jego produktu, w celu zmaksymalizowania wydajności dla nas, klienta.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Nowe mieszkanie na Wrotkowie

Read Next

Kamera kopułkowa, czyli Twoje trzecie oko

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments