Winda wolnostojąca – sposób na likwidację barier w Twoim domu

Jeżeli jesteś w pełni sprawny, wchodzenie lub schodzenie po schodach nie sprawia Ci żadnych trudności. Inaczej dzieje się jednak w przypadku osób niepełnosprawnych oraz w podeszłym wieku, dla których każdy stopień stanowi trudną do pokonania barierę. Ułatw życie swoim bliskim, montując w domu małą windę jednoosobową. Dowiedz się więcej o dźwigach Stiltz.

Winda do domu – udogodnienie dla osoby niepełnosprawnej i seniora

Mała winda w Twoim domu sprawi, że starsi i mniej sprawni domownicy zyskają bezpieczeństwo oraz pozbędą się strachu przed upadkiem ze schodów. Dwuosobowy dźwig zwiększy też komfort pozostałych mieszkańców, którzy bez wysiłku przemieszczą się pomiędzy piętrami, i to w zaledwie 30 sekund! Własna winda wolnostojąca to zatem nie tylko skuteczny sposób na trwałą likwidację barier architektonicznych. To także efektowne rozwiązanie umożliwiające podwyższenie standardu budynku i zwiększenie jego rynkowej wartości.

Winda do domu – udogodnienie dla osoby niepełnosprawnej i seniora

Cicha i mała winda w domu? Teraz to możliwe!

Nowoczesne windy domowe Stiltz różnią się wyglądem od dużych i hałaśliwych dźwigów, które znamy z blokowisk. Już na pierwszy rzut oka zwracają uwagę swoimi niewielkimi rozmiarami. Aby zamontować dwuosobowy dźwig Stiltz DUO, wystarczy wyznaczyć powierzchnię zajmującą 0,8 m2. W jaki sposób udało się stworzyć tak małą, a jednocześnie niezawodną i funkcjonalną windę do domu? Tajemnica kompaktowych rozmiarów urządzeń marki Stiltz tkwi m.in. w umieszczeniu układu napędowego w górnej części dźwigu – poza zasięgiem naszego wzroku. Pomimo niewielkiej wielkości windy dla 2 osób, może ona przewozić nawet 170 kg, pracując przy tym znacznie ciszej od innych podnośników. Dzięki temu nie obudzisz domowników nawet wtedy, jeśli skorzystasz z niej w środku nocy.

Cicha i mała winda w domu? Teraz to możliwe!

Montaż windy dla seniora w praktyce

Założenie dwupoziomowego dźwigu jest niezwykle proste i zajmuje tylko 1 dzień. Nie wymaga  remontu ani przebudowywania budynku lub instalacji elektrycznej – windy domowe zasila prąd płynący ze zwykłego gniazdka elektrycznego. Możesz dowolnie wybrać miejsce montażu urządzenia, które nie musi sąsiadować ze ścianąCicha winda domowa Stiltz może więc stać zarówno obok schodów w korytarzu, jak i na środku sypialni seniora czy jadalni. Zobacz przykłady aranżacji dźwigów o maksymalnej wysokości podnoszenia 4500 mm, które zamontowano w domach jednorodzinnych i mieszkaniach dwupoziomowych. Znajdziesz je, klikając w ten link.

Montaż windy dla seniora w praktyce

Winda dwuosobowa czy trzyosobowa – którą wybrać?

Dźwigi Stiltz są dostępne w dwóch wariantach – DUO i TRIO. Pierwszy model służy do przewożenia jednej lub dwóch osób i sprawdza się w przypadku seniorów. Z kolei drugi stanowi idealne rozwiązanie dla osoby niepełnosprawnej, która porusza się na wózku inwalidzkim lub korzysta z chodzika rehabilitacyjnego. Winda TRIO ma większą kabinę oraz udźwig niż urządzenia DUO. Dzięki temu może przewozić osobę niepełnosprawną na wózku wraz z opiekunem lub 3 dorosłych pasażerów o łącznej wadze 250 kg.

Jak obniżyć koszt zakupu windy domowej?

Jak obniżyć koszt zakupu windy domowej?

Założenie urządzenia marki Stiltz jest nieporównywalnie tańsze od montażu tradycyjnego dźwigu. Mimo to możesz dodatkowo zmniejszyć koszty, jeśli uzyskasz dofinansowanie na likwidację barier architektonicznych ze środków PFRON. Jak dużo możesz dzięki niemu zaoszczędzić? Skorzystanie z dotacji dla osób niepełnosprawnych pozwoli Ci zmniejszyć koszty inwestycji nawet o 85%. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać indywidualny kosztorys – nasi inżynierowie przygotują go dla Ciebie za darmo.

Dowiedz się więcej o cichych windach wolnostojących. Wejdź na stronę: www.windy-domowe.pl lub zadaj pytanie ekspertom z firmy Windy Schodowe!

Zadzwoń pod nr:

+48 692 44 94 74 | +48 608 445 819 | +48 606 686 002 

lub wyślij e-mail na adres: info@windy-domowe.pl

Zapraszamy!

Windy Schodowe

www.windy-schodowe.pl

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Read Previous

Grupy taryfowe gazu dla przedsiębiorstw – co warto wiedzieć?

Read Next

Malowanie dachu krok po kroku – poradnik techniczny

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments