Własne mieszkanie – na co zwrócić uwagę przy kupnie?

W życiu mierzymy się z różnymi wyzwaniami od losu. Dorastamy, aż w końcu zastanawiamy się nad wynajęciem własnego mieszkania. Tylko pytanie, na co zwrócić uwagę oraz jak je odebrać i zakupić, by dobrze zagospodarować pieniądze – na nie odpowiedzą specjaliści z https://domardevelopment.pl/.

Decydujesz się na wynajem – co sprawdzić?

Jeżeli chcemy wynająć mieszkanie a tym samym uniknąć kłopotów ze złą lokalizacją i sąsiadami sprawiającymi problemy – zachowajmy czujność już na początku poszukiwania lokum. Właściciele zazwyczaj najbardziej istotne informacje takie, jak brak mebli w mieszkaniu, hałaśliwi sąsiedzi czy podłoga, która posiada usterki podają na samym końcu. Bywa też tak, że najemcy ukrywają takie informacje w środku tekstu, pomiędzy tymi mniej istotnymi.

(Sprawdź pewne pomysły na inwestycje https://domardevelopment.pl/inwestycje-mieszkaniowe-wroclaw/)

Warto bardzo dużą uwagę przykładać do zdjęć, jakie wynajmująca nam mieszkanie osoba zamieszcza w ogłoszeniu, gdyż wiele niewygodnych faktów po prostu nie jest podawanych w opisie. Przykładowo bez uważnego przeglądu zdjęć można wynająć mieszkanie z sypialnią, która jest przechodnia lub z kuchnią bez okna.

Zwróćmy uwagę na cenę, jaka widnieje na aukcji. Bądźmy ze sobą szczerzy i przyjmijmy to do wiadomości, że mieszkania, które charakteryzują się o wiele niższą ceną, niż inne o takim samym metrażu w podobnej dzielnicy są obarczone dużymi usterkami, których na pierwszy rzut oka nie widać.

Nie warto też korzystać z płatnych oględzin mieszkania, gdyż jest to najczęściej próba wyłudzenia pieniędzy a w późniejszym okresie brak odbierania telefonu przez danego najemcę. Praktykę tą stosuje się wczesną jesienią, gdzie nabywcy są bardzo zdesperowani i są gotowi zapłacić pewną sumę za samą wizytę w danym lokum.

Kupujesz mieszkanie – zobacz, na zwrócić uwagę przy zakupie

Zakup mieszkania to dość poważna sprawa w naszym życiu, gdyż bardzo często przez spory okres oszczędzamy na własne lokum, czy też bierzemy długoterminowe kredyty. Warto wiedzieć, że przy tak ważnym wyborze nie należy podejmować pochopnych decyzji, gdyż są one najzwyczajniej w świecie bardzo złym doradcą.

Przeczytaj w ogłoszeniu i zapytaj nabywcy, czy w pobliżu jest placówka pocztowa, zakład fryzjerski, bank oraz inne punkty świadczące codzienne usługi. Bez tych miejsc każda podstawowa sprawa stanie się czasochłonna oraz trudna do wykonania.

Bardzo ważnym punktem, nad którym trzeba się zastanowić jest hałas w mieszkaniu. Jeżeli po wejściu do lokum słyszymy głosy z mieszkań obok lub hałas z ulicy – w takim miejscu trudno będzie funkcjonować a co dopiero odpocząć.

Koniecznie zwróćmy uwagę na ściany, gdyż narożniki, w których widnieją ciemne plamy zapowiadają pleśń, z czego nowy nabywca na pewno nie będzie zadowolony.

Gniazdka elektryczne – zazwyczaj są rozmieszczone sensownie i wpływają dobrze na nasz komfort życia. Sprawdźmy zatem czy są sprawne, by nie zagrażały naszemu życiu lub zdrowiu. Pamiętajmy też o zamkach do drzwi – zawsze warto je sprawdzić, jeśli w każdym pokoju są one osobne, gdyż nie zawsze działają prawidłowo, a jak wiemy, każdy domownik potrzebuje trochę prywatności.

Odbiór mieszkania z inspektorem – dlaczego warto?

Każda osoba, która odbiera mieszkanie pragnie, by było ono jak najwyższych lotów. Do tego przyda nam się inspektor. Oceni on profesjonalnie na ile mieszkanie spełnia standardy budowlane wraz z umową, która została podpisana z deweloperem. Dobrze przeprowadzony odbiór techniczny mieszkania pozwoli nabywcy odciążyć swój portfel z kosztów wiążących się z usuwaniem różnego rodzaju wad.

Oczywiście, wszystko to możemy zrobić sami posiadając odpowiednie narzędzia, natomiast, gdy jest osoba, która posiada wykształcenie i doświadczenie budowlane – nie przeoczy ona prostych wad w przeciwieństwie do osób, które takiego wykształcenia nie posiadają.

Reasumując, wybór mieszkania zależy tylko i wyłącznie od twoich wymagań, natomiast warto stosować się do różnego rodzaju środków ostrożności wymienionych w tym artykule.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Read Previous

Aranżacja ściany w przedpokoju. Jaką farbę wybrać?

Read Next

Najpopularniejsze rodzaje okien dachowych

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments