Wszystko, co powinieneś wiedzieć o montażu rolet wewnętrznych.

Rolety to jedna z najczęściej montowanych przesłon okiennych. Decydujemy się na właśnie na nie ze względu na ich wyjątkową funkcjonalność i ponadczasowość. Za ich sukces odpowiada unikalny system, ukryty w kasecie, sterowany za pomocą mechanizmu łańcuszkowego. Tkanina rolet ze specjalną powłoką odpowiada za doskonałą ochronę przed zbytnim nasłonecznieniem i nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczeń. Rolety wewnętrzne w domu to nie tylko praktyczne rozwiązanie, to także nietuzinkowa dekoracja wnętrza w każdym niemal stylu. Wyróżnia je intuicyjna obsługa, łatwość w utrzymaniu czystości, a także nieskomplikowany montaż. Czy można zamontować roletę samodzielnie, czy konieczna jest profesjonalna usługa montażu? Podpowiadamy.

Roleta wewnętrzna a wymiar okna

Przygotowując się do zakupu rolety, należy dokładnie wymierzyć otwór okienny, aby jak najlepiej dopasować produkt do okna. Sklepy, oferujące sprzedaż rolet, mają w swojej ofercie rolety w standardowych rozmiarach oraz rolety na wymiar. Rolety standardowe są dostępne niemal od ręki, jednak decydując się na ich zakup, musimy się liczyć z tym, że nie mamy możliwości perfekcyjnego dopasowania ich do okien o niestandardowych wymiarach. Podobnie jest z kształtem otworów okiennych. Najpopularniejsze kształty okien to prostokąt i kwadrat, ale zdarzają się też okna o mniej typowych kształtach, takich jak owal, trójkąt lub trapez. W takim przypadku potrzebne są niestandardowe rozwiązania. To właśnie rolety na wymiar dają możliwość dopasowania produktu do każdego okna, nawet w najmniej standardowych wymiarach. Decydując się na takie rozwiązanie, zwykle dostajemy wliczoną w cenie usługę profesjonalnego wymierzenia okien, na których chcemy zamontować rolety, a także bezpłatną usługę montażu.

Na jaki rodzaj montażu się zdecydować?

W zależności od rodzaju rolet, mamy różne rodzaje ich montażu. Kluczowe są tu kwestie konstrukcji rolety i systemu jej sterowania. Na jej mechanizm składają się elementy odpowiedzialne za zwijanie i rozwijanie materiału, który jest zwykle schowany w kasecie, co wpływa na estetykę produktu. Podnoszenie i opuszczanie tego materiału jest możliwe dzięki łańcuszkom i żyłkom, możliwe jest też zamontowanie prowadnic, które wyznaczają tor poruszania się rolety. Dzięki takiej konstrukcji, roleta jest znacznie bardziej stabilna, co najlepiej się sprawdza w przypadku okien dachowych i uchylnych na poddaszu.

Ze względu na sposób montowania rolet, wyróżniamy montaż inwazyjny i nieinwazyjny. Znacznie bardziej wymagający jest montaż inwazyjny, który wymaga nawiercenia otworów w powierzchni, do której ma być przytwierdzona roleta. Mamy możliwość zamontowania rolety do sufitu, ściany, a także do ramy okiennej. Roleta trzyma się bezpośrednio na elemencie mocującym, przykręconym do wybranej powierzchni za pomocą wkrętów. To doskonałe rozwiązanie w przypadku rolet wolnowiszących, rolet w kasecie, plis, rolet rzymskich, a także rolet dzień i noc. Jeśli nie chcemy naruszać powierzchni, na której ma być zamocowana roleta, możemy skorzystać z montażu nieinwazyjnego. Zdarza się, że decydując się na takie rozwiązanie, po prostu nie mamy innej możliwości z powodu, na przykład, braku wolnej przestrzeni nad oknem. Do wyboru mamy dwa sposoby, przyklejenie do danej powierzchni oraz mocowanie na uchwytach do ramy okna. Montaż ten sprawdza się w przypadku wszystkich rodzajów rolet.

Montaż samodzielny czy profesjonalna usługa montażu rolet?

Kupując gotowe rolety, mamy możliwość samodzielnego montażu. Jeśli zdecydujemy się jednak na zakup rolet na wymiar, usługę profesjonalnego montażu mamy zwykle wliczoną w cenę zakupu tych rolet. Usługa ta obejmuje również fachowe wymierzenie okien, na których mają być zamontowane rolety. To bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ mamy pewność że końcowy etap montażu będzie w pełni zadowalający i zgodny z naszymi oczekiwaniami. Rolety na wymiar to rozwiązanie dla osób, które chcą mieć produkt skrojony na miarę ich potrzeb i wymagań.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Na co zwrócić uwagę przy wyborze agenta nieruchomości?

Read Next

Czy opłaca się zaciągać kredyt na remont domu?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments