Wybór okien do wymarzonego domu – jak zacząć i co warto wiedzieć?

Zastanawiasz się jakie okna do nowego domu wybrać? Zapewne chcesz, aby były zarówno piękne, jak i użyteczne. Jak nie pogubić się w plątaninie parametrów, komponentów, modeli i kolorów? Na co zwrócić uwagę, by wybór okien do wymarzonego domu nie przysporzył nam bólu głowy? Na te oraz inne pytania postaramy się odpowiedzieć w poniższym wpisie.

Kolor i materiał okien – jaki wybrać?

Okno będzie z pewnością wizytówką naszego nowego domu. Stąd bardzo często wybieramy finezyjne projekty, które często przykro zderzają się z rzeczywistością. Nie każdy materiał może nadawać się do urzeczywistnienia naszych planów. Konstruując wielkie przeszklenia, o imponujących rozmiarach, warto postawić na aluminium. Nie tylko przez wzgląd na niebanalną estetykę, ale również ciężar właściwy. Bardzo często wybór materiałów jest determinowany przez nasz budżet. Okna drewniane, które marzą się każdemu, są jednocześnie bardzo drogim wariantem, zwłaszcza porównując je z modelami tej samej klasy, wykonanymi z PVC.

Postęp technologiczny umożliwia nam to, że okleiny mogą już doskonale imitować drewno, zarówno pod względem faktury, jak i koloru. Dotyczy to każdego materiału, a bogactwo kolorów i wykończeń może miło zaskoczyć. Paleta RAL, kolory lub okleiny strukturalne czy drewnopodobne, anoda czy dwukolor, czyli inna barwa profilu na zewnątrz i wewnątrz pomieszczenia – naprawdę jest w czym wybierać. Nie ograniczajmy się wyłącznie do fantazji o drewnianych oknach rodem z Prowansji.

Na co zwrócić uwagę wybierając okna?

Ponieważ przez okna może uciekać nawet do 30% ciepła, a wraz z nim nasze pieniądze przeznaczone na ogrzewanie, warto postawić na modele energooszczędne. Kupując okna zapytaj o wskaźnik Uw – czyli ilość ciepła przenikająca w ciągu 1 sekundy, przez 1 m² okna. Im mniejsza wartość tego parametru, tym szczelniejsze okna, a co za tym idzie – niższa strata energii. Pamiętaj aby kupić produkty zgodne z przyszłymi wymaganiami Warunków Technicznych.

Co ciekawe, nie wszystkie szyby przepuszczają te same ilości światła naturalnego. Ma ono wpływ nie tylko na odbiór wizualny pomieszczenia (im jaśniejsze przestrzenie, tym przestronniejsze się wydają), ale również samopoczucie i komfort domowników. Warto zapytać o współczynniki Lt. W procentach wyrażają stosunek ilości światła docierającego do szyby, względem tego, które zostaje przez nią przepuszczone do wnętrza.

Funkcjonalne okna do nowego domu

Okna wykonane z PVC czy aluminium będą o wiele bardziej odporne na negatywne działanie czynników atmosferycznych. Mniej się niszczą i są również odporne na uszkodzenia mechaniczne, takie jak odrapania czy zarysowania. Łatwo je utrzymać w czystości i w przeciwieństwie do okien wykonanych z drewna, nie wymagają skomplikowanych zabiegów konserwacyjnych. Pamiętaj jednak, aby odwiedzić serwis okien we Wrocławiu w celu montażu i konserwacji Twoich nowych okien. Delikatne detergenty, regularne sprzątanie, sezonowe rzucenie okiem na stan techniczny i o kłopotach z oknami można zapomnieć na lata!

Warto ułatwić sobie życie i wybrać modele z ukrytymi zawiasami! To rozwiązanie nie tylko wpłynie na estetyczne walory Twoich okien, ale również ułatwi sprzątanie. Zawiasy są siedliskiem kurzu i brudu, który bardzo ciężko wyczyścić. A tak, ten problem będzie rozwiązany.

Serwis okien – aby precyzyjnie wybrać okna

Pamiętaj, aby skorzystać z pomocy doradcy w salonie sprzedaży. Nie bój się pytać, porównywać… Doceń porady i profesjonalną obsługę klienta, ale upewnij się również w takich kwestiach jak okres obowiązywania i warunki gwarancji, jakie wady są uznawane w ramach reklamacji czy ewentualny koszt serwisu okien.

Podczas wyboru nie kieruj się wyłącznie panującymi trendami. To wybór na wiele lat, a moda zmienia się z roku na rok. Lepiej postawić na funkcjonalność i solidność, a dopiero potem nad estetycznym wyglądem.

źródło zdjęcia: freepik.com 

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Geometryczne deski szklane do kuchni hitem sezonu

Read Next

Internetowy sklep ogrodniczy – od czego zacząć?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments