Wyjątkowe sposoby oprawiania obrazów: ramy na wymiar

Obrazy mają różną formę i wymiary – zależą od koncepcji artysty. Aby obraz ładnie prezentował się w pomieszczeniu, warto skorzystać z opcji tworzenia ramy na wymiar. Jest to idealne dopełnienie każdego dzieła, ponieważ powstaje tak jak obraz – jako indywidualny projekt. Spersonalizowane podejście do oprawienia obrazu pozwala spełnić oczekiwania najbardziej wymagających klientów i dopasować ramę do klimatu panującego w pomieszczeniu.

Jakie możliwości daje rama tworzona na wymiar?

Przede wszystkim warto podkreślić, że rama na wymiar będzie niepowtarzalna. Decydując się na taki sposób oprawienia obrazu, zyskujemy pewność, że użyte materiały będą starannie wybrane pod względem wizualnym i jakościowym. W ten sposób możemy być pewni, że rama będzie z nami przez długi czas. Ramy na wymiar mogą być wykonane z drewna lub aluminium, mogą mieć formę antyramy ze szkła lub plexi – także z ochroną antyrefleksyjną – oraz powstać jako oprawa passe-partout. Coraz popularniejsze są także lekkie ramki z tworzywa, które dostępne są w wielu kolorach. W tak szerokim wachlarzu możliwości można dopasować ramę na wymiar w dowolnym kolorze!

Jaką ramę na wymiar wybrać?

Stając przed wyborem ramy na wymiar, przede wszystkim należy zastanowić się, czy tak oprawiony obraz ma tradycyjnie być wyeksponowany na ścianie, czy w nowoczesny i coraz częściej spotykany sposób, ma opierać się o blat – komody, półki lub może parapetu?  Odpowiedź na to pytanie pozwoli odpowiednio dobrać materiał ramy na wymiar. Kiedy zdecydujemy już, w którym miejscu będzie umieszczony obraz, warto przyjrzeć się pomieszczeniu. Czy miejsce jest na przeciwko okna? Czy jest narażone na szkodliwe czynniki atmosferyczne, jak na przykład wilgotność lub stała ekspozycja na słońcu? Po takiej obserwacji będzie wiadomo, czy rama na wymiar powinna posiadać antyrefleks albo czy z uwagi na wysoką wilgotność nie może być wykonana z surowego, niepolakierowanego drewna. Trzeba także pomyśleć nad wielkością obrazu, która przekłada się na jego ciężar, który dodatkowo może zwiększyć zaprojektowana rama na wymiar. Im większy obraz, tym jego waga rośnie – może zamiast drewnianej ramy na wymiar, warto wybrać aluminiowe ramy na wymiar, które nie są wrażliwe ani na wilgoć, ani na temperatury. Są one nie tylko lekkie, ale także łatwe w utrzymaniu w czystości. Nie bez znaczenia pozostaje cena, która w tym przypadku jest niższa.

Jakie są trendy w oprawianiu obrazów?

Istnieją dwa trendy oprawiania obrazów w ramy na wymiar. Pierwszy to klasyczna elegancja – rama powinna wpasowywać się w klimat wnętrza. Jeśli wnętrze jest zachowawcze, rama nie powinna rzucać się w oczy, powinna idealnie komponować się z istniejącymi już dodatkami. Delikatne, szlachetne drewno lub stonowane, aluminiowe kolory będą strzałem w dziesiątkę. Drugi trend to nowoczesność – rama na wymiar ma być kolorowym, wybijającym się akcentem, który przyciąga wzrok. Doskonale w takim trendzie spisze się rama na wymiar z tworzywa WIK lub ramka passe-partout, która dostępna jest w wielu wariantach kolorystycznych.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Szklana podłoga w domu – na co zwrócić uwagę?

Read Next

Projekt domu. Jak wybrać, aby był funkcjonalny?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments