Z jakiego materiału mogą być wykonane drzwi wejściowe?

Jednym z elementów domu, na który goście zwracają uwagę w pierwszej kolejności są niewątpliwie drzwi. Jednak ich głównym zadaniem jest nie tylko sprawianie dobrego wrażenia wizualnego, ale również zabezpieczenie mieszkańców przed wizytami nieproszonych gości, zwłaszcza pod ich nieobecność.

Ponadto, powinny stanowić barierę nieprzyjemnych warunków atmosferycznych, takich jak ulewy, mróz czy porywisty wiatr. Można zatem powiedzieć, że od wybranego przez nas modelu zależy nasze bezpieczeństwo oraz stopień nagrzania poszczególnych pomieszczeń. Na jaki materiał wykonania zatem najlepiej postawić?

Drewno

Tego rodzaju modele składają się z drewnianej ramy, która jest obłożona płytami. Te z kolei są wykończone fornirem lub farba kryjącą. W niektórych przypadkach, wewnątrz umieszczane są wkłady aluminiowe z warstwą termoizolacji. Najważniejsze jest, aby rama była wykonana z drewna klejonego warstwowo i jednocześnie nieodkształcającego się pod wpływem wilgoci. Dlatego też, drzwi drewniane najczęściej wykonuje się z drewna sosnowego, świerkowego, dębowego, jesionowego mahoniowego oraz tekowego. Tego rodzaju konstrukcje charakteryzują się przede wszystkim bardzo dobrą izolacyjnością termiczną oraz trwałością. Ponadto, są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Warto jednak pamiętać, że należy je w szczególny sposób chronić przed wilgocią – impregnować, pokrywać farbą itp.

Stal

Tego typu konstrukcja to przede wszystkim rama wypełniona materiałem termoizolacyjnym i osłonięta z obu stron blachą. Drzwi stalowe mogą być pokryte folią PVC, która z powodzeniem może imitować drewno. Dla mniej wymagających dostępne są również wersje jednokolorowe. Alternatywą w tym przypadku jest pokrycie skrzydła specjalną farbą lub lakierem. Wybierając konstrukcje stalowe należy pamiętać, że wysokość parametrów izolacyjnych zależy w tym przypadku od grubości  oraz rodzaju zastosowanego wypełnienia.

Aluminium

W tym przypadku mamy do czynienia z dwu- lub trzykomorowymi profilami aluminiowymi, które tworzą ramę. Dopełnieniem konstrukcji jest ocieplenie oraz aluminiowe panele. Ich powierzchnia może być na przykład pomalowana proszkowo, dzięki czemu możemy dowolnie wybrać interesujący nas kolor. Tego typu modele zapewniają optymalny poziom izolacyjności, a także są trwałe i sztywne. Warto również wspomnieć, że montaż drzwi w tym przypadku również nie jest trudny, pod warunkiem, że postępujemy delikatnie i precyzyjnie. Jest to bardzo istotne, gdyż aluminium jest materiałem, na którym nie trudno o wgniecenia.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Read Previous

Jak pozbyć się złomu i innych odpadów?

Read Next

Koszty otwarcia baru gastronomicznego

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments