Zaniżone odszkodowania przez ubezpieczyciela. Kiedy warto skorzystać z pomocy kancelarii odszkodowawczej?

Zaniżanie wartości odszkodowania to wciąż dość częste praktyki towarzystw ubezpieczeniowych. Osoby poszkodowane często, w obawie przed zawiłościami prawnymi postępowania, rezygnują z dochodzenia roszczeń wobec ubezpieczyciela, zgadzając się na oferowaną kwotę. Wówczas, z pomocą przychodzą kancelarie odszkodowawcze, które na co dzień profesjonalnie zajmują się podobnymi sprawami i za naszą zgodą będą nas reprezentować w sporze z ubezpieczycielem, u którego wykupiliśmy polisę. Do nich należy ustalenie podmiotu zobowiązanego do wypłaty odszkodowania, a także formułowanie i zgłaszanie roszczeń oraz kontakt z ubezpieczycielem. Powierzając im naszą sprawę, możemy być pewni, że otrzymamy fachową pomoc i opiekę prawną.

Sposób działania kancelarii odszkodowawczych

Główne zadanie kancelarii odszkodowawczych to pomoc w uzyskaniu należnego odszkodowania od towarzystwa ubezpieczeniowego. Działają one w imieniu i z ramienia osoby poszkodowanej, która ma wykupioną polisę w danej ubezpieczalni lub jest płatnikiem w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. W zależności od specyfiki sprawy, inny będzie podmiot odpowiedzialny za zdarzenie i zobowiązany do wypłaty z tego tytułu odszkodowania. Osoby poszkodowane zgłaszają się do tego tego typu kancelarii, ponieważ same są bezradne wobec prawa i nie potrafią samodzielnie przebrnąć przez bardzo długi i wymagający czasowo i finansowo proces dochodzenia roszczeń. Otrzymuje tu niezbędną pomoc i wsparcie prawne, a na podstawie profesjonalnie przygotowanej analizy sprawy, może się dowiedzieć jakie ma szanse na otrzymanie należnego odszkodowania lub zadośćuczynienia. Firmy odszkodowawcze podchodzą bezkompromisowo do sprawy zaniżania wysokości roszczeń i robią wszystko, by uzyskać wyższe odszkodowanie. Podejmują się dogłębnej analizy sprawy, oszacowują wysokość roszczeń, wskazują podmiot odpowiedzialny za wypłatę roszczeń  i proponują różne możliwości rozwiązania sprawy w ten sposób, by jej finał był dla nas jak najbardziej satysfakcjonujący.

Efektywność kancelarii odszkodowawczych

Prowadząc negocjacje z podmiotem odpowiedzialnym za wypłatę roszczeń oraz wstępując na drogę sądową, kancelarie odszkodowawcze działają w imieniu osób poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych, wypadkach za granicą, wypadkach w szkole i  miejscu pracy, wskutek błędu medycznego w szpitalu, a także w wielu innych okolicznościach. W przypadku śmierci osoby poszkodowanej, dochodzić roszczeń może jej rodzina lub krewni i to w ich imieniu może również występować firma odzyskująca odszkodowania. Jest to najlepsze rozwiązanie szczególnie dla osób, które po stracie bliskiej osoby w okolicznościach, której dana sprawa roszczeniowa dotyczy, nie są w stanie dochodzić swoich praw do odszkodowania ze względu na duże emocje.

Co zyskujesz?

Na korzystanie z pomocy kancelarii odszkodowawczych decydujemy się wtedy, gdy nie jesteśmy w stanie samodzielnie przejść przez cały proces postępowania roszczeniowego. Osoby poszkodowane często nie są świadome tego, jaka wysokość odszkodowania powinna im zostać przyznana. Nie wiedzą, że mogą odwołać się od decyzji o obniżeniu wysokości odszkodowania. Towarzystwa ubezpieczeniowe liczą na naszą niewiedzę i czują się zupełnie bezkarne. Osoby prowadzące sprawy roszczeniowe w kancelariach odszkodowawczych to specjaliści z różnych dziedzin prawa, którzy bardzo szczegółowo analizują każdą sprawę i każdy przypadek traktują indywidualnie.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Read Previous

Szybki montaż, niska cena, świetna jakość – zalety ogrodzeń systemowych

Read Next

Mieszkanie pod klucz w Warszawie – jakie ma zalety?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments