Zasilanie tymczasowe placów budowy

Planując realizacje nowej inwestycji należy uwzględnić zapotrzebowanie na energie elektryczna samego placu budowy. Pominięcie tego kroku na etapie planowania projektu może skutkować dużym opóźnieniem lub koniecznością skorzystania z agregatów generujących bardzo duże koszty.

Zapotrzebowanie na energię elektryczną

Przed rozpoczęciem procedury uzyskania tymczasowego przyłącza elektrycznego należy oszacować jakie będzie maksymalne zapotrzebowanie na energię elektryczną. Warto przy tym skorzystać z usług profesjonalnej firmy, która oszacuje niezbędną moc przyłącza.  Samodzielne szacacowanie mocy odpowiedniego przyłącza może wiązać się z problemami.

Przeszacowanie

Zasilania tymczasowe są specyficzne pod tym względem, że nie ma jeszcze zainstalowanego układu pomiarowego. A więc przedsiębiorstwo energetyczne nie może rozliczyć klienta na podstawie faktycznego zużycia. Stosowana w takich sytuacjach jest opłata zależna właśnie od maksymalnej mocy przyłącza. Przy dużym przeszacowaniu zapotrzebowania zbędne koszty mogą być bardzo duże.

Niedoszacowanie

Na duże koszty może nas narazić także pomyłka w drugą stronę, czyli niedoszacowanie. W takim wypadku moc będzie niewystarczająca, aby zasilić jednocześnie wszystkie pracujące urządzenia. Spowoduje to konieczność pracy na zmianę różnych urządzeń co znacznie wydłuży czas pracy. Nie trzeba nikomu tłumaczyć jak potężne generuje to straty.

Zasilanie tymczasowe placu budowy

Tymczasowa sieć energetyczna oraz system oświetlenia placu budowy musi spełniać określone prawem wymogi. Dodatkowo samą instalację musi wykonać osoba posiadająca ku temu odpowiednie uprawnienia.

Planuj wcześniej

Uzyskanie tymczasowego zasilania na placu budowy wymaga złożenia odpowiedniego wniosku. Od złożenia pisma do faktycznego uzyskania tymczasowego źródła zasilania może minąć nawet kilka tygodni. Cały proces wydłuża się jednak znacznie, gdy pismo z jakiegoś powodu zostanie odrzucone. Warto więc skorzystać z usług takich firm jak –  Velenia instalacje elektryczne Poznań, aby całym proces został przeprowadzony sprawnie, bezpiecznie i profesjonalnie.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Najczęstsze błędy popełniane przy zakupie mieszkania

Read Next

Moskitiery – rodzaje i zastosowanie.

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments