Co warto wiedzieć wynajmując żurawie wieżowe

Żurawie wieżowe to specjalistyczne dźwigi głównie stosowane w budownictwie i przemyśle. Ze względu na charakter pracy żurawia wieżowego wiele firm woli wynajmować niż je kupować, co generuje znaczne koszty, co w efekcie może wpłynąć na płynność finansową firmy.

Usługi wynajmu dźwigów ułatwiają pozyskanie nowoczesnej maszyny precyzyjnie dopasowanej do potrzeb, wymagań i specyfiki wykonywanej pracy. Wynajem żurawie wieżowych korzystne finansowo rozwiązanie dla wielu firm zarówno tych dużych jak i małych działających w różnych branżach. Decydując się na wynajem żurawi, warto przyjrzeć się kilku ważnym kwestiom, które mogą uchronić przed poniesieniem niepotrzebnych, dodatkowych kosztów.

Wynajem żurawi wieżowych – na co zwrócić uwagę?

Wynajmując dźwigi należy wziąć pod uwagę, kluczowe kwestie takie jak typ i parametry, które posiadają żurawie wieżowe. Producenci żurawi wieżowych podają takie informacje jak: typ żurawia, maksymalna długość wysięgnika, maksymalna wysokość podnoszenia, maksymalny udźwig i udźwig na końcu wysięgnika.

 Co cechuje profesjonalne firmy wynajmujące żurawie wieżowe:Żurawie wieżowe, typy

Przed wyborem typu żurawia wieżowego należy zweryfikować wymagania oraz właściwości i możliwości konkretnej konstrukcji. Żurawie wieżowe można podzielić ze względu na: położenie mechanizmu obrotu, rodzaj podstawy, rodzaj montażu oraz rodzaj wysięgnika.

Przed podjęciem decyzji o wyborze danej firmy należy dokładnie zweryfikować, jakie usługi wchodzą w ramach wynajmu żurawi. Wiele firm oferuje wynajem dźwigów z wyłączeniem transportu, montażu i późniejszego demontażu. Są to kwestie, które mogą znacząco zwiększyć koszt wynajmu żurawia.

Co cechuje profesjonalne firmy wynajmujące żurawie wieżowe:

  • Bogaty park maszyn
  • Świadczenie usług transportowych oferowanych żurawi
  • Wykwalifikowana kadra do obsługi żurawi
  • Wsparcie techniczne w przypadku wystąpienia problemów z żurawiem

Przed wynajęciem dźwigu upewnij się, że dokumentacja i stan techniczny żurawia wieżowego nie wzbudzają zastrzeżeń. Dopiero wtedy możesz z czystym sumieniem skorzystać z usług firmy oferującej żurawie wieżowe na wynajem.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

5 1 głos
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Ile kosztuje nabicie klimatyzacji domowej?

Read Next

Jak upiększyć wnętrze domu i nie tylko?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments