Sałata musztardowa – co musisz wiedzieć?

O rośliny należy odpowiednio dbać. Przede wszystkim podlewając je, nawożąc, ale również przesadzając do dobrze dobranej ziemi. Ponadto, by rośliny idealnie rosły, muszą mieć stanowisko jasne, ciemne lub półciemne. Niektóre nie lubią przeciągów, inne z kolei promieni słonecznych. O tym wszystkim należy przeczytać i dowiedzieć się, zanim zdecydujemy się kupić jakąś nową ozdobę w postaci kwiatka czy drzewka. 

  1. Co warto posadzić w ogródku?
  2. Sałata musztardowa

Co warto posadzić w ogródku?

Jeśli mamy kawałek swojego ogródka to naprawdę świetna sprawa. Możemy tutaj przecież posadzić rośliny, jakie tylko nam się wymarzą (o ile będą oczywiście przystosowane do warunków atmosferycznych panujących w Polsce). Pięknie wyglądają wszelkiego rodzaju rośliny ozdobne, bez wątpienia najpopularniejszym gatunkiem jest róża. Oprócz tego, pięknie wygląda bez lilak, hortensja ogrodowa czy krzewuszka cudowna.

Jednak mając kawałek swojego pola warto również zasiać owoce i warzywa. Marchewki, pomidory, ogórki, szczypiorek – to wszystko możesz mieć w swoim ogródku. Taka domowa uprawa jest przede wszystkim zdrowa. Już po kilku miesiącach zbierzemy szybkie plony. A smak przyrządzonych dań z takich warzyw jest naprawdę wyborny. Ponadto, możesz zasiać sałatę. To niskokaloryczne warzywo, które urozmaici posiłki. Świetnie sprawdzi się jako dodatek do sałatek, ale również na kanapki.

Wśród roślin zyskujących popularność znajdziemy sałatę o fenomenalnej nazwie sałata musztardowa. Przyjrzyjmy się jej bliżej.

Sałata musztardowa

Sałata musztardowa to jedno z warzyw, które warto zasiać w swoim ogródku. Warto włączyć ją do swoich posiłków, głównie ze względu na wartości odżywcze, które posiada. Kwas foliowy, witaminy z grupy B, E, C, a także magnez i potas to tylko niektóre elementy, których dostarczy nam sałata.

Sałata musztardowa – jak ją siać?

Przeważnie, zawartość opakowania wystarczy do obsiania ok 3 m bieżących. Sałata musztardowa wymaga jasnego stanowiska oraz wilgotnej gleby. Można ją uprawiać:

  • w gruncie,
  • w podwyższonych grządkach,
  • czy też w doniczkach.

Najlepiej nasiona wysiewać od marca do października. Głębokość wysiewu powinna wynosić około 1-1,5cm. Odstępy między rzędami są konieczne (powinny wynosić 25 cm). Sałata musztardowa daje szybkie plony, ponieważ czas kiełkowania wynosi 5 – 10 dni. Jeśli zasiejesz ją od wczesnej wiosny (czyli w marcu) pierwszy zbiory zbierzesz już w kwietniu.

Jak już zostało wspomniane, zawartość wystarczy na 3 metry bieżące, więc plony będą duże. Aby rozpoczęła kiełkowanie, warto zadbać, by jej gleba była nie tylko żyzna, ale także stale wilgotna.

Do czego wykorzystać sałatę musztardową?

Sałata musztardowa zapewnia doskonałe walory smaku. Sałatę możesz dodawać do sałatek, ale nie tylko. Liście sprawdzą się również doskonale jako dodatek do pysznych kanapek, ale nie tylko. Sprawdzi się także jako pyszny dodatek do domowych burgerów czy tortilli.

W domowym ogródku nie może zabraknąć nie tylko pięknych kwiatów oraz krzewów ozdobnych, ale również warzyw i roślin. Polecamy zająć się samodzielną uprawą. To właśnie ty decydujesz, jakiego rodzaju środków użyjesz. Ponadto, takie samodzielne prowadzenie ogródka nie jest sprawą skomplikowaną. Co więcej, zaoszczędzisz pieniądze. W końcu koszt produkcji własnych warzyw będzie niższy, aniżeli warzywa, które pochodzą z dyskontów czy sklepów ekologicznych. Bez wątpienia będą to także korzyści zdrowotne, gdyż własna uprawa zmusi cię i twoją rodzinę do spożywania większej ilości warzyw, które będą bez problemu dostępne.

Źródło: pexels.com Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Podłączenie podgrzewacza wody

Read Next

W jakich sytuacjach warto zamontować biokominki?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments