Skład drewna z cięciem na wymiar

Drewno dostępne od ręki zazwyczaj jest w standardowych rozmiarach, które nie zawsze pokrywają się z projektem inwestora. Trzeba więc zająć się jego przycięciem do pożądanego formatu, a takie zadanie najlepiej zlecić wyspecjalizowanej firmie. Jak to zrobić?

Na czym polega taka usługa?

Wyroby drewniane oraz drewnopochodne bardzo często potrzebują dodatkowej obróbki, ponieważ kupiony w sklepie albo w hurtowni materiał nie ma odpowiedniego kształtu i długości. Samodzielne dostosowanie takich materiałów do swoich potrzeb jest dość czasochłonne i skomplikowane, bo nie da się tego zrobić zwykłymi narzędziami, nie mówiąc już o doświadczeniu w precyzyjnym przycinaniu drewna.

Skład zajmujący się tego typu usługami jest w stanie przyciąć na wymiar drewno każdego typu, prócz tego zajmuje się obróbką płyt pilśniowych, sklejek, OSB, MDF. Materiały można kupić na miejscu, niektóre placówki zajmują się także przycinaniem drewna nabytego w innym składzie.

Klient określa wymiar, na który ma być przycięte drewno, resztą zajmują się pracownicy składu. Poza docinaniem na konkretny wymiar możliwe są też bardziej skomplikowane zlecenia, jak wykrojenie elementów dekoracyjnych albo ażurowych, przygotowanie części mebli o nietypowej formie, wycinanie większych elementów konstrukcyjnych oraz drobnych przedmiotów jak na przykład ozdoby ogrodowe.

Cięcie na wymiar – jak to wygląda?

W firmach takich jak Siekierki.com.pl transport drewna zazwyczaj jest zlecany naszej firmie, która zapewnia odpowiedni pojazd do przewożenia drewna, jego zabezpieczenie na czas drogi oraz fachowy załadunek i rozładunek Możliwy jest transport nawet bardzo dużych ładunków, po wcześniejszym uzgodnieniu terminu i ceny.

Cięcie na wymiar odbywa się z użyciem profesjonalnych pił, które zapewniają idealny kształt z dokładnością do jednego milimetra – taką precyzję niezwykle trudno jest osiągnąć w warunkach domowych, zwłaszcza gdy nie ma się do dyspozycji fachowego sprzętu. Cena jest uzależniona od wielkości zamówienia.

Na koniec możliwe jest jeszcze zaimpregnowanie przyciętego drewna metodą zanurzeniową – poszczególne elementy umieszczane są w specjalnej wannie z impregnatem na około 12 godzin. Po zakończeniu impregnacji pozostaje już tylko przewiezienie gotowego do użycia drewna na adres podany przez klienta.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Jakie zastosowanie w ogrodzie ma agrotkanina?

Read Next

Jakie mieszkanie kupić, aby zarabiać na jego wynajmie?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments