Dezynsekcja fakty i mity

Zapewne każdy  z nas zetknął się z niechcianymi insektami takimi jak mrówki faraona, prusaki, komary, kleszcze, czy pluskwy. Tak jak większości z nich możemy pozbyć się stosunkowo łatwo, tak pluskiew sami raczej nie wytępimy.

Krążą po internecie rożnego rodzaju porady, które mają wytępić te żywiące się ludzką krwią robale, ale niestety są to tylko mity. Przykładem może być ziemia okrzemkowa, która to ma niby eliminować pluskwy, bo ma ostre krawędzie, ale to nie działa. Inni doradzają, aby rozsypać zioła takie jak kurkuma czy goździki. Myślicie, że to zadziała? Na pewno nie, ale zapach w domu będzie ładny.

Z uzyskanych informacji od firmy specjalistycznej: Sanitex dezynsekcja Łódź wiemy, że pluskwy można skutecznie wytępić temperaturą (zarówno bardzo niską jak i bardzo wysoką) oraz środkami chemicznymi, które są bardzo trojące i dlatego podczas tej metody konieczne jest opuszczenie domu na 2-3 doby. Alternatywą jest pierwsza metoda, a mianowicie wymrażanie pluskiew. Ta technika jest nieszkodliwa dla zdrowia, ale trzeba jasno powiedzieć, że jest droższa i mniej skuteczna. Pamiętajmy, że pluskwy świetnie sobie radzą z migracją. Często jest tak, że rozprzestrzeniają się po elewacji bloku. Wystarczy, że jeden sąsiad przywiezie  np. z wakacji w bagażu pluskwę, która się rozmnoży i za niedługi czas jest wielce prawdopodobne, ze powędrują one do mieszkań sąsiednich.

Obraz Squirrel_photos z Pixabay

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

5 1 głos
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Dlaczego kruszywa są kluczowe w budowie

Read Next

Długoterminowe oszczędności na montażu rynien — na co zwracać uwagę?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments