Galeco DACHRYNNA — wszystko, co musisz wiedzieć o zintegrowanym systemie

Pierwszy na rynku zintegrowany system 2w1 łączący dach — w postaci panelu na rąbek z systemem rynnowym ukrytym w podkonstrukcji dachowej oraz elewacji budynku to prawdziwa rewolucja w branży budowlanej. Jednak w głowach inwestorów, architektów oraz dekarzy pojawia się wiele pytań odnośnie zastosowanych rozwiązań oraz samego bezpieczeństwa systemu. Galeco postanowiło rozwiać wszelkie wątpliwości.

Galeco DACHRYNNA — wszystko, co musisz wiedzieć o zintegrowanym systemie

Pierwszy na rynku zintegrowany system 2w1 łączący dach — w postaci panelu na rąbek z systemem rynnowym ukrytym w podkonstrukcji dachowej oraz elewacji budynku to prawdziwa rewolucja w branży budowlanej. Jednak w głowach inwestorów, architektów oraz dekarzy pojawia się wiele pytań odnośnie zastosowanych rozwiązań oraz samego bezpieczeństwa systemu. Galeco postanowiło rozwiać wszelkie wątpliwości.

Galeco DACHRYNNA to nowatorski produkt, który doskonale prezentuje się w projektach nowoczesnych budynków. Jednak dla producenta nie tylko estetyka była kluczowa, ale również bezpieczeństwo, które zapewniają specjalnie zaprojektowane autorskie rozwiązania. W systemie zastosowane zostały dodatkowe zabezpieczenia, dzięki którym jest on szczelny oraz trwały. Potwierdza to wieloletnia gwarancja systemowa udzielana przez producenta. Co świadczy o bezkompromisowości DACHRYNNY?

Zabezpieczenie końcowej części dachu

Pod pokryciem panelowym zaleca się stosowanie drugiej warstwy pokrycia dachowego w postaci membrany EPDM, którą układa się na całym obszarze od systemu rynnowego do zakończenia połaci dachowej. Jest to kluczowe i gwarantuje bezpieczne funkcjonowanie systemu zapewniając dodatkową warstwę ochrony dla budynku.

Membrana przeciwdziała potencjalnym przeciekom, które mogłyby wynikać z pracy konstrukcji dachu lub z uszkodzeń spowodowanych osuwającym się po połaci śniegiem.

Dla pełnego bezpieczeństwa Galeco rekomenduje dodatkowe stosowanie zapór przeciwśniegowych na połaci, a także kabli grzejnych w rynnach i rurach spustowych. Są to elementy wspomagające bezpieczeństwo dla inwestora i są niezbędne do uzyskania pełnej gwarancji systemowej.

Cyrkulacja powietrza

Ukryte systemy rynnowe zawsze wzbudzają wątpliwości dotyczące odpowiedniej wentylacji czy szczelności. Jednak już wcześniejszy system ukryty — Galeco BEZOKAPOWY był świetnym testem jakości i skuteczności działań marki.

W DACHRYNNIE również zostały wykorzystane rozwiązania, które zapewniają skuteczną cyrkulację powietrza. To chociażby specjalna konstrukcja systemu wentylacyjnego z wlotem powietrza w dolnej części paneli elewacyjnych. Panele są w tym miejscu dodatkowo zabezpieczane perforowaną listwą wentylacyjną. Dolnym elementem konstrukcji jest pas skroplinowy, który odprowadza skropliny wody poza obrys budynku. Rynna natomiast jest podtrzymywana ponad membraną i krokwiami przez zespół wsporników, dzięki czemu szczelina wentylacyjna biegnie nieprzerwanie pod całym poziomem rynnowym, a przepływ powietrza nie jest blokowany.

Montaż systemu

Rynny są łączone ze sobą na zasadzie klejonych połączeń Qnnect, co wcześniej zostało już sprawdzone w innych rozwiązaniach z oferty producenta. Taki sposób połączenia gwarantuje najwyższą szczelność poziomu rynnowego. Co więcej, jest to system bardzo wydajny. Rynny mają prostokątny przekrój profilu o szerokości 190 mm, a rury spustowe — 80 x 70 mm. System jest w stanie obsłużyć powierzchnię dachu do 100 m2 przy jednej rurze spustowej zlokalizowanej na skraju, a nawet do 180 m2, jeśli rura spustowa jest umiejscowiona centralnie.

Więcej informacji na temat nowego systemu Galeco DACHRYNNA można znaleźć na stronie internetowej marki. Zachęcamy również do kontaktu z zespołem doradztwa technicznego, który chętnie odpowie na wszelkie pytania i rozwieje ewentualne wątpliwości.

Źródło zdjęć: Materiały własne Reklamodawcy

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Na co zwrócić uwagę przy zakupie kina domowego? Co trzeba wiedzieć?

Read Next

Jak korzystać z klimatyzacji, aby obniżyć koszty energii?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments