Jak oświetlić małą łazienkę?

Oświetlenie małej łazienki to nie lada wyzwanie. Odpowiednio dobrane światło odgrywa w tym pomieszczeniu wyjątkową rolę – ma przede wszystkim na celu ułatwić wykonywanie poszczególnych czynności, a przy okazji spełniać funkcję dekoracyjną.

Najważniejsze zasady oświetlania małych łazienek

W małych łazienkach najlepszym światłem jest światło dzienne. Nie zawsze jednak w omawianym pomieszczeniu znajduje się okno. W takiej sytuacji warto zastanowić się nad pewnymi rozwiązaniami takimi jak np. wstawienie luksfer w ścianę, która wychodzi na dobrze oświetlone pomieszczenie. Łazienka wyda się nie tylko optycznie większa, ale będzie również efektywniej doświetlona. W każdym razie jak podkreślają eksperci ze sklepu Centrum Światła, w małej łazience konieczne jest zamontowanie co najmniej dwóch rodzajów oświetlenia. W roli głównego źródła światła najlepiej sprawdza się oprawa oświetleniowa zlokalizowana na środku sufitu. Żyrandol w małej łazience nie jest zbyt trafionym pomysłem, ponieważ utrudnia korzystanie z niej – nie wspominając o tym, że zabiera przestrzeń. Coraz chętniej w niewielkich łazienkach są stosowane oczka halogenowe umieszczane w podwieszanym suficie.

Oświetlenie małej łazienki – o czym pamiętać?

Planując oświetlenie małej łazienki, warto postawić na jakość. Raz, że panują tu specyficzne warunki, a dwa: im mniejszy metraż, tym szybciej zużywają się poszczególne elementy wyposażenia. Produkty takie jak np. oświetlenie marki Mistic Lighting lub innych cenionych producentów odznaczają się trwałością, wytrzymałością i odpornością na różne czynniki, np. wilgoć. Poza tym nie sposób tu pominąć walorów estetycznych takiego oświetlenia. W tym zakresie możliwości są obecnie na tyle bogate, że pod względem stylistycznym da się świetnie dopasować oświetlenie do wystroju łazienki. W małych pomieszczeniach doskonale zdaje egzamin m.in. styl minimalistyczny. Koniecznie trzeba pamiętać o zamontowaniu stosownego oświetlenia przy lustrze, a oprócz tego przyda się też ono pod szafkami.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Jaki fotel wybrać, jak dobrać ten najbardziej odpowiedni?

Read Next

PROTERM – Kupuj wygodnie w sklepie instalacyjnym online!

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments