Jak wybrać grzejnik do dużego mieszkania?

Osiągnięcie komfortu cieplnego w dużym mieszkaniu lub domu to nie lada wyzwanie. Na co zwrócić uwagę, wybierając grzejniki do dużego metrażu? Co zrobić, by ciepło „nie uciekało” z wnętrza? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule.

Duży, przestronny dom lub mieszkanie kojarzy się z komfortem i prestiżem. Posiadacze dużego M4 wiedzą jednak, że pokaźny metraż wiąże się również z wyzwaniami, takimi jak odpowiednie ogrzanie każdego pomieszczenia. Podpowiadamy, jaki grzejnik wybrać, by zapewnić sobie komfort cieplny w dużym mieszkaniu.

Dobierz moc grzejnika

Zapotrzebowanie na ciepło może wynosić od 70 do nawet 200 W/m2. Skąd taka rozbieżność? Wszystko zależy od jakości izolacji budynku. W starych, słabo izolowanych budynkach straty ciepła są większe, dlatego potrzeba grzejnika o większej mocy.

Dla nowych dobrze izolowanych budynków wystarcza 70 W/m2. Dla pomieszczeń, w których jest dużo okien lub np. wielkoformatowe okna balkonowe potrzeba nieco większej mocy grzejnika, nawet jeśli izolacja budynku jest bez zarzutu. W takim przypadkach optymalne może się okazać 100 W/m2. Stare budynki o słabej izolacji mogą potrzebować mocy od 140 do nawet 200 W/m2.

Jeśli masz wątpliwości, jaką moc grzejnika wybrać, możesz poradzić się sprzedawcy w sklepie stacjonarnym lub internetowym. Dobre sklepy online takie jak https://technikadesign.pl/ proponują swym klientom kontakt telefoniczny lub mailowy w celu rozwiania wszelkich wątpliwości.

Grzejnik do dużego salonu

Przestronny salon to pomieszczenie, w którym zazwyczaj jest dużo przeszklonych powierzchni, takich jak drzwi balkonowe czy na taras. Dobrym rozwiązaniem okaże się wówczas grzejnik ścienny: https://technikadesign.pl/pol_m_Grzejniki-Dekoracyjne-5883.html. Wybierając dekoracyjny grzejnik, nie tylko ogrzejesz pomieszczenie, ale podkreślisz jego wyjątkowy charakter.

Pod drzwiami balkonowymi lub na taras można pokusić się o zamontowanie grzejnika kanałowego w podłodze. Zapobiegnie on osadzaniu się wilgoci na szybach i rozwiąże problem chłodu nadciągającego od dużych wielkoformatowych szyb.

Grzejnik to nie wszystko – jak zadbać o komfort cieplny w pomieszczeniu?

Wybór odpowiedniego grzejnika ma duże znaczenie, jednak warto zadbać o kilka innych kwestii, które wpływają na komfort cieplny w pomieszczeniu.

Powszechnie wiadomo, że grzejnika nie zastawia się meblami, które będą blokować dystrybucję ciepłego powietrza do pomieszczenia. Należy uważać również na ciężkie zasłony z grubego materiału sięgające do ziemi. Jeśli pozostaną zaciągnięte, zasłonią grzejnik znajdujący się pod oknem i odetną dopływ ciepłego powietrza.

Przed sezonem grzewczym warto sprawdzić szczelność okien. Przez nieszczelne okna zimno będzie wkradać się do Twojego mieszkania, generując wyższe koszty ogrzewania. W takim przypadku zdecydowanie bardziej opłaca się wymiana uszczelek.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Jakie kruszywa wykorzystuje się w przemyśle drogowym?

Read Next

Kompleksowe usługi wydobycia i produkcji kruszywa amfibolit w kopalni w Piławie Górnej

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments