Jak wybrać odpowiedni odkurzacz przemysłowy?

Jak wybrać odpowiedni odkurzacz przemysłowy? Jeśli zależy Ci na tym, aby odkurzacz przemysłowy spełnił Twoje oczekiwania, sprawdź, na co zwrócić uwagę, kupując urządzenie już teraz!

  1. Jak dobrać odkurzacz przemysłowy?
  2. Jakie parametry odkurzaczy przemysłowych są ważne?

Odkurzacze przemysłowe to najlepsze urządzenia, dzięki którym jesteśmy w stanie szybko i sprawnie posprzątać każde miejsce pracy i budowy. Niestety klasyczne odkurzacze nie poradzą sobie z uporczywymi zanieczyszczeniami, jakie powstają – na przykład – w trakcie remontu czy podczas produkcji w zakładzie produkcyjnym. Jeśli potrzebujesz odkurzacza z dużą mocą oraz wysoką odpornością na nierzadko szkodliwe czynniki, koniecznie wybierz model przemysłowy. Jak dobrać odkurzacz przemysłowy? Które parametry odkurzacza przemysłowego są najważniejsze? Na pytania odpowiadamy w poniższym artykule.

Jak dobrać odkurzacz przemysłowy?

Wybierając odkurzacz przemysłowy, zastanów się, do jakiego rodzaju zanieczyszczeń będzie Ci on potrzebny. Na rynku można znaleźć trzy klasy urządzeń, które znajdą zastosowanie przy nieco innych zabrudzeniach. Klasa L to grupa odkurzaczy, które wykorzystuje się głównie w warsztatach samochodowych oraz stolarskich. Świetnie sprawdzą się do usuwania mniejszych zanieczyszczeń – na przykład piasku czy żwiru. Klasa M obejmuje odkurzacze przemysłowe doskonale radzące sobie z warstwami lakieru, farby, gipsu czy nawet opiłkami drewna. Urządzenia klasy H natomiast to aktualnie najbardziej profesjonalna grupa urządzeń, które służą do pochłaniania niebezpiecznych zanieczyszczeń – na przykład szklaną watę, azbest, sadzę, pleśń czy drobny pył.

Wspomnianą klasę oczywiście dobieramy oczywiście do przeznaczenia odkurzacza. Jeśli zależy Ci na najmocniejszym sprzęcie, który poradzi sobie z niebezpiecznymi zanieczyszczeniami, wybierz klasę H. Należy również pamiętać, że nawet najwydajniejsze urządzenie może się zapychać i nie mamy tutaj na myśli tylko zamontowanych w nim filtrów, ale również inne, dodatkowe elementy. Jak w takiej sytuacji sobie poradzić? Świetną opcją będzie odkurzacz przemysłowy z otrząsaczem filtra. Wybierając takie urządzenie, możesz mieć gwarancję, że zarówno skuteczność, jak i wydajność pracy zostanie znacznie poprawiona. Dodatkowo otrząsacz zapewnia dłuższą żywotność oraz redukuje problem wiążący się z ewentualnym przegrzewaniem się odkurzacza. Warto więc wybrać model z automatycznym otrząsaczem filtra.

Jakie parametry odkurzaczy przemysłowych są ważne?

Jaki odkurzacz przemysłowy jest najlepszy? Oczywiście ten, który spełnia nasze oczekiwania i potrzeby. Aby mieć pewność, że kupujesz dobry dla siebie odkurzacz przemysłowy, koniecznie dopasuj poszczególne parametry do własnych wymagań. Na co zatem warto zwrócić uwagę? Ważna jest klasa energetyczna, tryb pracy, zasilanie urządzenia, jego moc oraz wielkość zbiornika.

Im wyższa klasa energetyczna, tym niższe będzie zużycie prądu. W przypadku trybów pracy można wybrać, czy interesuje nas praca na sucho, czy na mokro. Na rynku znajdziesz urządzenia, które łączą w sobie obie te funkcje. Jeśli chodzi o zasilanie, możesz wybrać odkurzacze przemysłowe elektryczne lub akumulatorowe. Moc odkurzacza natomiast przekłada się na jego wydajność i przede wszystkim skuteczność. Określ także, jaka pojemność zbiornika będzie dla Ciebie wystarczającą opcją, aby uniknąć ciągłej konieczności przerywania sprzątania.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

5 1 głos
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Zmywarki oraz pralki dawniej i dziś – różnice

Read Next

Ciekawe pomysły na prezenty świąteczne i nie tylko.

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments