Kratka do basenu – czym się charakteryzuje?

Kratka do basenu zapewnia bezpieczeństwo, dlatego sprawdza się na każdym basenie – zarówno prywatnym, jak i publicznym. Czym charakteryzują się kratki basenowe?

Wypływająca na obrzeża basenu woda sprawia, że płytki stają się śliskie, przez co istnieje ryzyko poślizgnięcia się. Właśnie dlatego montuje się kratki basenowe, które umożliwiają też odprowadzanie wody do zbiornika wyrównawczego. Czym się charakteryzują kratki do basenu?

Czym jest kratka do basenu?

Kratki, rynny przelewowe – to niezbędne elementy wyposażenia basenu. Dotyczy to zarówno basenów prywatnych, jak i publicznych. Jednak ze względu na rozmiary basenów publicznych to właśnie one są wyposażone w rynnę przelewową. W zbiorniku zbiera się woda, która następnie jest odprowadzana do filtra. Kratki basenowe do rynny przelewowej występują w różnych kształtach, a materiał, z którego są wykonane, to zwykle stal nierdzewna. Kratka do basenu znajduje się na każdym basenie publicznym, jednak nie zawsze zwracamy na nią uwagę i nie zdajemy sobie sprawy, jak ważną funkcję pełni.

Kratka basenowa jest zamontowana na obrzeżach basenu, a wydostająca się z basenu woda wpływa przez kratkę do rynny, gdzie jest zbierana w zbiorniku przelewowym. Kiedy zbierze się już wystarczająco dużo wody, pompa zasysa ją ze zbiornika. Kratka stanowi też element dekoracyjny, dzięki czemu basen prezentuje się bardzo estetycznie. Niezbędne elementy wyposażenia każdego basenu znajdziemy na stronie: https://www.poolshop.pl/49-budowa-basenu.

Jakie cechy ma kratka do basenu?

Kratki do basenu występują w formie prostej lub zakrzywionej, dzięki czemu można dobrać produkt, który będzie idealnie dopasowany do konkretnego basenu. Kratki są wyposażone w antypoślizgową powierzchnię, co gwarantuje bezpieczeństwo użytkownikom basenu. Wyróżniają się też dużą trwałością i odpornością na czynniki zewnętrzne, dzięki czemu można je montować nie tylko na basenach krytych, ale też na zewnątrz. Są odporne na korozję, wilgoć i działanie chemii basenowej. Kratki basenowe wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej są też bardzo wytrzymałe, co sprawia, że mogą być użytkowane przez lata. Są też łatwe w utrzymaniu i nie wymagają częstej konserwacji. Kratkę łatwo wyczyścić za pomocą standardowych środków czyszczących. Stal nierdzewna to szlachetny materiał, dzięki czemu kratka doskonale się prezentuje i podnosi prestiż kąpieliska. Konstrukcja kratek gwarantuje całkowite pochłanianie wody przelewowej, dzięki czemu przy basenie zawsze jest sucho i bezpiecznie.

Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Reaktywne kleje termotopliwe – zastosowania

Read Next

Nowoczesne domki letniskowe docenią wszyscy, którzy marzą o wypoczynku w ciszy i prywatności. Świetnie zaprojektowane staną się idealnym rozwiązaniem dla naszych działek.

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments