Najlepsze oświetlenie garażu

Lampy garażowe to oświetlenie, które z reguły pozostawiamy na koniec podczas urządzania wnętrza. Jakie lampy garażowe wybrać, aby skutecznie oświetlić przestrzeń i jednocześnie nie opustoszyć swojego portfela ?

Garaż to miejsce które już dawno przestało w wielu domach pełnić rolę wyłącznie miejsca parkingowego na samochód. Przydomowe, w podziemiach, blaszane, drewniane, murowane, różnorakie są typu garaży. Każdy jednak powinien posiadać dostatecznie mocne lampy aby umożliwić wygodne parkowanie i bezpieczne wykonywanie innych obowiązków. Przykładem świetnego źródła światła może być garażowa lampa LED 120cm.

 Cechy lamp do garażu

Od lamp do garażu wymagamy kilku parametrów, które powinny je charakteryzować:

  • dostateczna moc,
  • nieduży koszt,
  • prosta konstrukcja,
  • konstrukcja ułatwiająca poruszanie się po garażu.

 

Ile kosztują lampy LED do garażu i warsztatu

Wiele osób traktuje lampy do garażu drugoplanowo, skupiając się bardziej na odpowiednim i modnym oświetleniu w domu. Wszakże bez oświetlenia garażu, lub też z symbolicznymi lampami garażowymi, jakimi są po prostu zwykłe żarówki montowane w tymczasowych oprawach da się żyć. W tym artykule wskażemy Państwu, iż nie ma co czekać z zakupem systemu oświetlenia garażu który wcale nie musi być drogi.

Ile kosztują lampy LED do garażu i warsztatu

Rynek lamp jest dynamiczny, więc ciężko wyznaczyć dokładną cenę, która za chwile będzie nieaktualna. Można jednak założyć, iż kompletny system oświetlenia dwustanowiskowego garażu złożony z kilku lamp LED nie będzie droższy niż 100-200 PLN. W przypadku hermetycznych lamp tę kwotę należy pomnożyć dwu lub trzykrotnie. Atrakcyjną ofertę lampa garażowych w technologii LED znajdziecie na stronie  https://dkled.pl

Jaka moc lamp do garażu

Moc będziemy rozważać w stosunku do lamp LED. Dziś ciężko znaleźć inną technologię, która gwarantuje wysoką wydajność przy atrakcyjnej cenie. Jeśli Państwa garaż posiada dwa stanowiska na samochody, zalecamy moc między 40 a 80W. Lampy garażowe w technologii LED o takiej mocy zagwarantują jasność w pomieszczeniu na wystarczającym poziomie. Jeśli rozważacie Państwo zakup lamp do warsztatu, to moc powinna być na tyle wysoka, aby zapewnić bezpieczeństwo pracy. Zalecamy około 30-40W mocy na każde 15-20 metrów kwadratowych. Oczywiście im bardziej skomplikowane obowiązki, tym większa moc. Nie zapomnijmy o odpowiednim montażu lamp, aby minimalizować cienie i niedoświetlone powierzchnie.

Konstrukcja lamp garażowych

Jako, że garaże to często niezbyt wysokie pomieszczenie, w którym dodatkowo część sufitowa zajęta jest przez mechanizm bramy, to lampy nie mogą zwisać, odstawać od sufitu. Idealnie gdyby oświetlenie w garażu było maksymalnie kilka centymetrów poniżej sufitu. Takie rozwiązanie gwarantuje, że nie uszkodzisz lampy przenosząc drabinę, czy wjeżdżając wysokim autem.

Prosta konstrukcja i łatwość montażu

Jeśli do powyższych zalet dodamy łatwość montażu lampy na suficie bądź ścianie garażu oraz prostą konstrukcję to jesteśmy blisko sukcesu. Garaż to nie miejsce na modne żyrandole, czy inne lampy. Chcielibyśmy zwrócić Państwu uwagę na oprawy hermetyczne na świetlówki LED. Takie systemy oświetlenia sprawdzą się nie tylko w garaż, ale i w warsztacie, jeśli występują ciężkie warunki, jak wilgoć, czy pył.

Dodatkowo zaletą opraw hermetycznych jest prosty sposób wymiany świetlówek. W pozostałych warsztatach polecamy plafony LED, które są konstrukcją prostą, ale jednocześnie nowoczesną. Można je montować na suficie jak też na ścianie. Zarówno plafony jak też oprawy sprawdzą się w stacjach obsługi pojazdów, zakładach wulkanizacyjnych i innych pomieszczeniach firmowych. Zainteresowanie takimi rozwiązaniami wykazują szkoły, instytucje publiczne, właściciele sklepów i inne.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Domy z prefabrykatów – dlaczego warto?

Read Next

Funkcjonalny salon — o czym pamiętać?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments