Najważniejsze cechy praktycznego wózka do transportu szkła

Szkło to niezwykle kruchy element, dlatego musimy obchodzić się z nim bardzo delikatnie. Szczególną uwagę należy zwracać na jego transport, gdyż nawet lekkie niedociągnięcie ze strony złego zabezpieczenia może skończyć się uszkodzeniem tafli. Popularnym narzędziem stosowanym do transportu tego bardzo delikatnego elementu są wózki do transportu szkła. Czym powinien charakteryzować się praktyczny wózek do szkła? Sprawdź w artykule!

Praktyczne wózki do transportu szyb

Tafle szkła są niezwykle trudne do transportowania. Wynika to z ich delikatności oraz kruchości, dlatego każda taka czynność powinna zostać poprzedzona odpowiednim zabezpieczeniem. Jest to niezwykle istotne nie tylko ze względu na możliwość ich uszkodzenia, ale również ze względów bezpieczeństwa. Z tego też powodu każdy profesjonalny zakład szklarski wyposażony jest w specjalny wózek transportowy do szkła. Narzędzie wykorzystuje się do przewożenia szklanych elementów takich jak: okna, drzwi, lustra itp.

Zadaniem wózków do transportu jest umożliwienie jak najbardziej stabilnego umieszczenia konstrukcji, dlatego każde takie urządzenie musi być odpowiednio dopasowane do wymiarów elementu transportowanego. Co więcej, narzędzie musi umożliwić odpowiednie zabezpieczenie artykułu przed przemieszczaniem, co mogłoby spowodować rysy, pęknięcia lub złamania. Z tego też powodu wnętrze wózków wyłożone jest specjalnym filcem oraz podłogą antypoślizgową. Niekiedy montowane są również specjalne przyssawki, które unieruchamiają naszą powierzchnię.

Niezbędne funkcje wózka do transportu szkła

Bardzo przydatną funkcją są również kółka wyposażone w mechanizm hamowania i blokady, co pozwala na zatrzymanie wózka w dowolnym przez nas momencie. Unikniemy dzięki temu samodzielnego przemieszczenia się artykułu. Wybierając jednak odpowiedni wózek, szczególną uwagę zwrócić należy na jego wymiary i ładowność tak, aby odpowiednio dopasować urządzenie do transportowanego elementu.

Wózek transportowy GLW 800

Wózek transportowy GLW 800

Jednym z najpopularniejszych modeli wózków do transportu szkła jest wózek GLW 800, który waży 82 kg. Urządzenie te jest niezwykle wytrzymałe i zwrotne, a przy tym zapewnia ładowność aż do 800 kilogramów. Przewieziemy nim ładunek o maksymalnych wymiarach 6 × 3 m. Co ciekawe, służy nie tylko do transportu szkła, ale również materiałów takich jak drewno czy kamień.

Niebywałym atutem urządzenia jest to, że zajmuje on bardzo mało miejsca, przez co bez problemu zmieści się w bagażniku. Również montaż i demontaż narzędzia jest niezwykle łatwy, gdyż  nie wymaga użycia żadnych narzędzi. To znakomite rozwiązanie zarówno dla zakładów produkcyjnych, jak i dla zwykłego użytkownika np. przy budowie domu.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Jakie mieszkanie kupić, aby zarabiać na jego wynajmie?

Read Next

Jak wybrać odpowiednią agencję nieruchomości w Warszawie?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments