Oświetlenie na taras – jakie rodzaje lamp będą najlepsze?

Aranżacja przydomowej przestrzeni nie obejdzie się bez właściwie dobranych lamp tarasowych. Nie tylko gwarantują bezpieczeństwo, ale też kreują atmosferę i umożliwiają przebywanie na zewnątrz po zapadnięciu zmroku. Jak zorganizować oświetlenie na taras, aby cieszyć się jego funkcjonalnością oraz walorami wizualnymi? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę dokonując wyboru.

Oświetlenie na taras – jak wybrać odpowiednie lampy?

Zastanawiając się, jakie oświetlenie na taras wybrać, należy uwzględnić kilka istotnych kwestii. Część osób zwraca uwagę przede wszystkim na względy estetyczne, inni zaś na aspekty techniczne i wytrzymałościowe. Oba podejścia są jak najbardziej słuszne. W pierwszej kolejności warto jednak przyjrzeć się materiałom wykonania lamp, wszak to właśnie one decydują o możliwości ich wykorzystania w warunkach zewnętrznych.

Sprawdzonym rozwiązaniem są modele aluminiowe bądź stalowe o optymalnej odporności na powstawanie korozji. Nie można też zapominać o współczynniku IP decydującym o stopniu szczelności. Wskazane minimum to IP44. Zyskasz wówczas pewność, iż potencjalne oddziaływanie wody na skutek opadów deszczu nie przyczyni się do poważnych awarii oświetlenia.

Wybierasz oświetlenie na taras? Pamiętaj o estetycznej spójności

Oświetlenie na taras musi komponować się jednocześnie z aranżacją tarasu oraz estetyką budynku. Mając do czynienia z nowoczesnymi stylami cechującymi się minimalizmem i praktycznym podejściem, warto postawić na proste formy lamp. Doskonałym przykładem są tutaj warianty LED. Z kolei zwolennicy klimatów rustykalnych powinni zwrócić uwagę na modne od dłuższego czasu girlandy.

Co oprócz tego? W przypadku wzmożonej ekspozycji tarasu na słońce strzałem w dziesiątkę będą lampy solarne. Jeśli zależy Ci na energooszczędności, rozważ też montaż wspomnianych modeli ledowych. Duże możliwości wyboru, czego przykład stanowi na przykład asortyment sklepu https://iluminar.pl/, pozwalają zorganizować oświetlenie przytulnego plenerowego kącika na wiele sposobów. Wszystko zależy wyłącznie od własnej inwencji.

Dopasuj oświetlenia na taras do rodzaju instalacji elektrycznej

Pamiętaj, że wybór oświetlenia na taras, a także plan jego rozmieszczenia, należy dokładnie przemyśleć jeszcze przed budową przydomowej przestrzeni. To ważne, ponieważ na samym początku wymagane jest zorganizowanie instalacji elektrycznej. Gdy zostanie prawidłowo zabezpieczona, dopiero wtedy można przystąpić do montażu stosownych lamp.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

5 2 głosów
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Czy płyny uniwersalne do czyszczenia są skuteczne?

Read Next

Pomoc adwokata – kiedy możemy na nią liczyć?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments