Ponadczasowe duety kolorystyczne – granat i złoto na salonach!

Połączenie granatu ze złotem, to jeden z ponadczasowych duetów kolorystycznych. Chłodny, dystyngowany granat w towarzystwie złotych dodatków nabiera całkiem nowego oblicza. Takie połączenia odnajdują się idealnie w salonach urządzonych z nutką luksusu – kolor złoty bowiem, również ze względu na swoją symbolikę, zawsze tworzyć będzie bardzo klasyczny i elegancki klimat w salonie.

W poszukiwaniu idealnej, granatowej sofy…

Jeśli chcesz urządzić swój luksusowy salon, a główną rolę ma zagrać w nim sofa w kolorze granatowym, musi to być elegancki i solidny mebel. Przepiękne sofy z obiciami w kolorze granatu znajdziesz między innymi w ofercie marki Gala Collezione –  https://www.galameble.com/sofy/. Producent ten zwraca uwagę na każdy detal swoich mebli do wypoczynku, zapewniając dzięki temu swoim klientom najwyższą jakość, oryginalny i ponadczasowy design, a także solidność mebli.

Aby zaczerpnąć inspiracji w kwestii dobrania dodatków, pomocna może być Ci również Strefa Inspiracji, którą znajdziesz na łamach witryny internetowej producenta. Znajdziesz tam co najmniej kilka bardzo pomocnych artykułów, z których dowiesz się jak dobierać złote dodatki do salonów. https://www.galameble.com/inspiracja/granat-i-zloto-duet-idealny/ – w tym konkretnym znajdziesz wręcz gotowy przepis na salon w odcieniach złota i granatu!

Co zrobić, aby kolor granatowy nie przytłoczył wnętrza?

Z ciemnymi kolorami należy obchodzić się bardzo ostrożnie, ich nadmiar może przytłoczyć nieco wnętrze, zwłaszcza jeżeli jest ono niewielkich rozmiarów. Z reguły poleca się stosowanie ciemnych kolorów w przestrzennych salonach. Jeśli Twój salon nie jest jednak zbyt duży, a mimo to marzy Ci się, by stanęła w nim właśnie granatowa sofa, zadbaj o sporo jasnych akcentów w pomieszczeniu.

Biel będzie nie tylko świetnym kontrastem dla ciemnego granatu, ale także doskonale zgra się ze złotem, które rozświetli wnętrze i nada mu dystyngowanego charakteru. Połączenia trzech kolorów to chyba z resztą jedna z najlepszych taktyk na urządzenie modnego, wyważonego i eleganckiego salonu.

Białe ściany, jasne zasłony, lustra – które nie tylko odbijają światło, ale także optycznie powiększają salon – będa strzałem w dziesiątkę! W małych salonach znaczenie będzie miał również sam fason mebla. Zamiast rozłożystego narożnika, możemy postawić np. na lekką sofę na wysokich nóżkach, taką jak sofy Voss, Forli, czy Lorien marki Gala Collezione.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Łóżka piętrowe – oto powody, dla których warto się na nie zdecydować w mieszkaniu

Read Next

Zastosowanie prefabrykatów betonowych w drogownictwie

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments