Sposoby na skuteczne czyszczenie rur

Właściciele domów i mieszkań często zmagają się z zatkaniem kanalizacji. Do czyszczenia rur stosuje się różne metody, z których każda ma swoje własne niuanse.

W trudnych przypadkach lepiej skorzystać z profesjonalnej pomocy, ofertę której można znaleźć na stronie internetowej https://czyszczenierurlakus.pl/.

Wąż do czyszczenia rur

Wąż do czyszczenia jest skuteczną metodą do konserwacji rur kanalizacyjnych. Najsilniejsze i najbardziej elastyczne węże mogą łatwo przesuwać się po rurach spustowych, nawet przy wielu zakrętach, a pierścienie znacznikowe i etykiety ułatwiają kontrolowanie ruchu tulei. Użytkownicy i profesjonaliści korzystający z węża do czyszczenia kanalizacji zauważają ogromną liczbę zalet tej metody. Zastosowanie węża jest bardzo skuteczne nawet przy zatkaniu maksymalnego stopnia złożoności, więc ta opcja jest często postrzegana jako przyzwoita alternatywa dla drogich i toksycznych chemikaliów. Również, przeciwieństwie do hydraulicznego, strumień wody jest delikatny, bez ryzyka uszkodzenia ścian wewnętrznych.

Spirale do czyszczenia rur

Spirale do czyszczenia rur wykonane są z wysokiej jakości stali odpornej na ścieranie, zdolnej wytrzymać ogromne obciążenia. Spirala pozwala na przeprowadzenie przyjaznego dla środowiska czyszczenia rur bez użycia chemikaliów przy minimalnym wysiłku i wydatkach.

Rodzaje spiral do czyszczenia kanalizacji:

 1. Spirala bez napinacza posiada uchwyt ułatwiający pracę. Przeciwny koniec spirali wkłada się do rury i za pomocą uchwytu zaczyna obracać ją zgodnie z ruchem wskazówek zegara do punktu zatkania. Gdy się obraca, koniec przebija zanieczyszczenia i usuwa wtyczkę i inne zanieczyszczenia. Wydajność pracy można zwiększyć, stosując różne dysze.
 2. Drugi rodzaj to jest spirala z urządzeniem napinającym, która jest bardzo sztywna. Wewnątrz znajduje się rozciągnięta stalowa linka, która pozwala na korzystanie z niej jako z barana do przesuwania spirali w przód i w tył. Dlatego na końcu spirali znajduje się specjalna końcówka.

Zalety stosowania spirali:

 • Profesjonalne czyszczenie rur.
 • Zwiększona niezawodność.
 • Długa żywotność spirali.
 • Ekstremalne obciążenie.
 • Podwójny efekt czyszczenia.

Czyszczenie rur sodą

Najprostszy sposób na czyszczenie rur jest stosowanie sody, która zawsze dostępna w każdym domu. Soda jest doskonałym naturalnym środkiem czyszczącym, antyseptycznym i dezynfekującym. Przed czyszczeniem rur zaleca się demontaż syfonu i oczyszczenie go z nagromadzeń śmieci, które wpadają w ulewę.

Sposoby korzystania z sody:

 1. Czyszczenie rur sodą i octem.
 2. Czyszczenie rur sodą oczyszczoną i wrzącą wodą.
 3. Czyszczenie rur sodą i solą.

Zalety czyszczenia sodą:

 • Jest bardzo proste i dostępne dla każdej osoby dorosłej.
 • Jest to najtańszy sposób czyszczenia rur.
 • Jest to przyjazny dla środowiska sposób czyszczenia rur.
 • Oprócz czyszczenia rury są dezynfekowane z zarazków i szkodliwych mikroorganizmów.

Środki do czyszczenia rur

Wybierając środek do czyszczenia kanalizacji, trzeba wiedzieć, że niektóre z nich zawierają składniki o nadmiernej aktywności chemicznej. W związku z tym należy skupić się na tych chemikaliach, które nie są w stanie zniszczyć materiałów używanych do produkcji sprzętu i rur. Istnieją różne rodzaje środków czyszczących: żele, płyny, proszki itp.

Wybierać środek do czyszczenia rur zaleca się dopiero po określeniu stopnia zatkania i jego lokalizacji w systemie kanalizującym. Tak więc płynny środek jest odpowiedni w każdej sytuacji, a sucha mieszanka może po prostu nie osiągnąć punktu zatkania, jeśli jest daleko lub stopień zatkania jest bardzo wysoki. Bardzo ważne jest również, aby wybrać środek do czyszczenia rur w oparciu o materiał, z których są wykonane.

Wady i zalety

Według opinii użytkowników, środki do czyszczenia rur mają następujące zalety:

 • dezynfekcja rurociągów;
 • przystępna cena;
 • skuteczne usuwanie blokad.

Wadą większości chemii gospodarczej jest konieczność odczekania chwili po czyszczeniu rur, ponieważ środki chemiczne usuwają zanieczyszczenia w ciągu kilku godzin .Ponadto niektóre związki są niebezpieczne dla skóry, więc konieczne jest używanie sprzętu ochronnego.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Utrzymanie w czystości dużych powierzchni nie jest problemem

Read Next

Dlaczego warto zdecydować się na pośrednika nieruchomości?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments