System inteligentnego domu – na czym to polega?

System inteligentnego domu to rozwiązanie, które z roku na rok staje się coraz popularniejsze. Aktualnie to już nie tylko propozycja dla gadżeciarzy, którzy przepadają za nowinkami technologicznymi, a realne sprzęty, które pozytywnie wpływają na wiele aspektów życia codziennego. Za ich sprawą możliwe jest zwiększenie swojego bezpieczeństwa, oszczędzenie na rankach i w końcu znaczące poprawienie komfortu. Mimo tego, że o inteligentnych domach mówi się naprawdę sporo, to wiele osób w dalszym ciągu niewiele o nich wie. Przekonaj się sam, czym charakteryzuje się smart home!

Smart home – co to jest?

Projekt inteligentnego domu to coś, co brzmi niczym rozwiązanie rodem z filmu science-fiction. Rzeczywistość jest jednak nieco inna, a sprzęty, jakie wykorzystywane są w smart home, okazują się znacznie bardziej przystępne i mniej złożone. W większości wypadków inteligentny dom będzie charakteryzował się centralą, do której wysyłane są zmienne zbierane ze wszystkich urządzeń. Z kolei na sprzęty składowe może składać się niemalże wszystko. Najpopularniejsze urządzenia jednak to te odpowiedzialne za oświetlenie, temperaturę w domu czy monitoring. Nie można także nie wspomnieć o tym, że coraz większą popularnością cieszą się czujniki bezprzewodowe, a także inteligentne gniazdka, za których sprawą możliwe jest zwiększenie bezpieczeństwa oraz liczenie na niemałe oszczędności.

Co wchodzi w skład inteligentnego domu?

Nie jest tajemnicą, że inteligentny dom to szereg konkretnych elementów, które wspólnie tworzą sprawnie działający system. Które z nich są najważniejsze i tworzą swoistego rodzaju bazę dla całego smart home?

  • Inteligentne gniazdka elektryczne. W przypadku, gdy podłączysz jakikolwiek sprzęt do takiego kontaktu, możliwe będzie jego zdalne sterowanie. Jest to możliwe za sprawą tego, że inteligentne gniazdka przez cały czas współdziałają z centralą sterującą smart home.
  • Czujniki. To największa grupa produktów, w której znaleźć można urządzenia odpowiedzialne za monitorowanie temperatury, wilgotności czy oświetlenia. Nie można także nie wspomnieć o czujnikach dymu, gazu czy czadu, dzięki którym możliwe jest zadbanie o swoje bezpieczeństwo.
  • Inteligentne oświetlenie. Za sprawą takiego rozwiązania możliwe jest dowolne regulowanie natężeniem czy kolorem światła. Co więcej, możliwe jest jego połączenie z czujnikiem ruchu, dzięki czemu światło będzie samoistnie włączało się, po wejściu do pokoju.
  • Inteligentne ogrzewanie. Składa się z samego ogrzewania oraz klimatyzacji. Umożliwia dostosowanie temperatury do twoich własnych upodobań.

Dlaczego warto zainwestować w smart home?

Inteligentny dom to ergonomia, wygoda oraz bezpieczeństwo zamknięte w jednym systemie. Pozwala on na samodzielnie programowanie innych akcji, różnych od podstawowych zadań. Przykładem tego może być opuszczanie rolet na bazie informacji, jakie wysyłane są z wiatromierza. Efektem tego może być zadbanie o szyby, które mogą być narażone na zbicie. Zastosowań takich jest po prostu masa. Jedyna co cię ogranicza to twoja wyobraźnia, a to tylko i wyłącznie pokazuje, że smart home to świetny wybór.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Charakterystyka stojaków rowerowych

Read Next

Czym charakteryzuję się łóżko kontynentalne i czym różni od klasycznego?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments