5 powodów, dla których warto wybrać oświetlenie LED

Oświetlenie LED szturmem podbiło światowe rynki. Obecnie jest to najchętniej wykorzystywane źródło światła w gospodarstwach domowych i nie tylko. Zastanawiając się nad wyposażeniem w nie domu lub mieszkania, warto mieć na uwadze największe jego zalety.

Oszczędność energii

Główną przesłanką, dla której klienci sklepu  Centrum Światła wybierają oświetlenie LED, jest oszczędność energii. W porównaniu z żarówkami tradycyjnymi czy halogenowymi żarówki LED zużywają aż o 80-90 proc. energii elektrycznej mniej. Co prawda trzeba za nie zapłacić więcej, ale wydatek ten zwraca się bardzo się szybko – i to z nawiązką w postaci znacznie niższych rachunków za prąd.

Żywotność i wytrzymałość

Kolejną zaletą wyróżniającą oświetlenie LED marki Philips oraz innych popularnych producentów jest jego długa żywotność. Żarówki LED – w zależności od modelu –  działają od kilkunastu tysięcy do nawet 50 tys. godzin. W praktyce oznacza to dokładnie tyle, że żarówka o żywotności 30 tys. godzin włączona przez 8 godzin w ciągu dnia będzie służyć przez ok. 10 lat. Ponadto oświetlenie LED jest bardzo wytrzymałe, przez co nadaje się do zastosowania w różnych warunkach.

Bezpieczeństwo

W przeciwieństwie do zwykłych i halogenowych żarówek żarówki LED nagrzewają się w minimalnym stopniu. Dzięki temu są bezpieczne w eksploatacji, ponieważ nie ma ryzyka poparzenia przy przypadkowym dotknięciu. Z racji na omawianą właściwość żarówki LED nie zostawiają nieestetycznych plam na suficie i ścianach.

Szeroka gama temperatur barwowych i kolorów

Żarówki LED są dostępne w bardzo szerokiej gamie temperatur barwowych, od ciepłych po zimne, i kolorów, co umożliwia dopasowanie ich do konkretnych potrzeb i warunków. Z tego właśnie względu oświetlenie LED znajduje wszechstronne zastosowanie i jest niezwykle uniwersalne.

Brak czasu nagrzewania

Żarówki LED działają natychmiast po włączeniu, od razu osiągając 100 proc. swojej mocy. Nie potrzebują czasu na to, aby się nagrzać, jak ma to miejsce w przypadku halogenów oraz tradycyjnych żarówek.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Jak kupić mieszkanie na wynajem w Lublinie?

Read Next

Co można zyskać po kursie SEP?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments