Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany
Jeśli zakupiłeś nowy podgrzewacz wody i chcesz go zamontować, skontaktuj się z firmą Pogotowie Hydrauliczne w Krakowie. Montaż zaworu bezpieczeństwa wchodzącego w skład opakowania jest obowiązkowe. Zabrania się instalowania jakichkolwiek zaworów odcinających pomiędzy zaworem bezpieczeństwa a wlotem do zbiornika oraz zabrania się blokowania wylotu zaworu bezpieczeństwa.
Podgrzewacz należy podłączyć do instalacji wodociągowej za pomocą połączeń rozłącznych.
Przyłącze standardowe
Przy standardowym podłączeniu podgrzewacz pracuje pod ciśnieniem określonym przez ciśnienie zasilania. Zawór bezpieczeństwa zawarty w dostawie musi być zainstalowany na wlocie zimnej wody do podgrzewacza. Zaleca się przykręcenie zaworu bezpieczeństwa nie więcej niż 3-4 obroty, zapewniając szczelność za pomocą taśmy FUM, płótna lub innego materiału wodoodpornego. Podłączyć wlot zaworu bezpieczeństwa do sieci zimnej wody za pomocą elastycznego węża. W razie potrzeby zainstalować zawór odcinający. Podłączyć rurę lub wąż do wylotu ciepłej wody z podgrzewacza do wylotu ciepłej wody.
Dla ułatwienia konserwacji grzejnika zalecamy zainstalowanie trójnika odwadniającego pomiędzy wlotem do grzejnika a zaworem bezpieczeństwa. Trójnik ten umożliwia opróżnienie grzejnika bez konieczności odkręcania zaworu bezpieczeństwa. Zaleca się zastosowanie drugiego trójnika wyposażonego w zawór odcinający, który ułatwia dostęp powietrza do zbiornika podczas spuszczania wody.
Działanie zaworu bezpieczeństwa
Podczas pracy grzewczej z spustowego zaworu bezpieczeństwa może kapać woda. Do przekierowania tej wody należy użyć węża odprowadzającego, który musi być zainstalowany ze spadkiem w dół. Temperatura w okolicy węża spustowego nie może spaść poniżej 0.
Jeśli ciśnienie wody w sieci wodociągowej jest bliskie ciśnieniu otwarcia zaworu bezpieczeństwa, przed zaworem bezpieczeństwa należy zainstalować zawór redukcyjny. Z rur należy usunąć obce cząstki i zanieczyszczenia, aby zapobiec zatkaniu armatury wodnej lub głowicy prysznicowej.
W przypadku niektórych modeli montaż przyłączy hydraulicznych, w tym montaż zaworu bezpieczeństwa, ze względu na konstrukcję można przeprowadzić tylko przy zdjętej plastikowej osłonie nagrzewnicy. Po zamontowaniu przyłączy hydraulicznych należy umieścić pokrywę z powrotem na miejscu, zabezpieczając ją dostarczonymi śrubami. Dodatkowo zaleca się podłączenie węża spustowego.
Instalacja podgrzewacza wody jest zazwyczaj prosta, więc niezależnie od tego, czy wykonasz ją samodzielnie, czy zlecisz to firmie, urządzenie bez problemu dostarczy do Twojego domu ciepłą wodę.
Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.