Blaty kuchenne i obudowy kominkowe z kamienia – praktyczne rozwiązania dla każdego wnętrza

Różnego rodzaje aranżacje z kamienia sukcesywnie zyskują coraz to większą popularność. Nic dziwnego, bo odpowiednio przygotowany kamień, nadaje pomieszczeniom odpowiedni styl i elegancję, będąc przy tym materiałem bardzo trwałym, a zarazem łatwym w pielęgnacji i utrzymaniu. Kamień naturalny z powodzeniem można wykorzystać zarówno jako blat kuchenny, jak też i obudowę kominka. W obu przypadkach podkreśli on charakter wnętrz i sprawi, że będą one cechowały się wyjątkową trwałością.

Obudowa kominka z kamienia naturalnego

Kominki kamienne Wrocław

Jak twierdzi pan Andrzej, właściciel firmy kamieniarskiej z Wrocławia sloninka.pl, tj. Kominki Lexus Andrzej Słoninka, której siedziba znajduje się przy ul. Jeleniej 56 we Wrocławiu (Tel. 607 671 150), klienci bardzo często decydują się na kamień naturalny, wybierając materiał do budowy kominków. Nic dziwnego, bo jest on bardzo odporny na różnego rodzaju czynniki, takie jak np. ogień, ale także uszkodzenia mechaniczne i odbarwienia, mogące powstać w wyniku długotrwałego użytkowania. Obudowa z kamienia nadaje pomieszczeniom stylu i elegancji, co również doceniają klienci firmy. Najczęściej wykorzystywanym kamieniem jest granit. Mniej polecany jest natomiast marmur. Choć jest on niezwykle piękny, ustępuje jednak miejsca innym rozwiązaniom, jeśli chodzi o trwałość i łatwość pielęgnacji.

Granitowe rozwiązania najlepsze w każdej kuchni

W kuchni domownicy spędzają z reguły najwięcej czasu. To tutaj znajduje się serce domu, któremu oprócz funkcjonalności i bezpieczeństwa, warto nadać również elegancki wygląd. Materiałem, który idealnie sprawdzi się w tego typu aranżacjach, jest granit. Z tego kamienia naturalnego tworzone są niezniszczalne blaty, będące doskonałym dodatkiem do dużych kuchenny wysp, stanowiących niezwykle modny element wyposażenia kuchni już od wielu lat.

Kamień naturalny, którym jest granit, cechuje się przede wszystkim odpornością na wysoką temperaturę. Dzięki odpowiedniej impregnacji, zyskuje on również zabezpieczenie przed różnego rodzaju odbarwieniami, do których może dojść w trakcie codziennego użytkowania. Nie można go uszkodzić nożem podczas krojenia czy też pokruszyć przy ubijaniu mięsa. Spora waga materiału daje z kolei poczucie stabilności i bezpieczeństwa. Nic dziwnego, że to właśnie granit jest jednym z najczęściej wybieranych rozwiązań w nowoczesnych aranżacjach kuchni.

Jeśli jesteś zainteresowany blatami z granitu, warto zajrzeć na stronę wspomnianego już wcześniej wrocławskiego zakładu kamieniarskiego. Znajduje się tam pełna oferta blatów granitowych, jak również przykładowe realizacje, które stworzono przy wykorzystaniu tego materiału.

Styl i elegancja marmurowych rozwiązań

Wrocław - kominki Lexus Andrzej Słoninka

Często można usłyszeć stwierdzenie, że marmur nie jest odpowiednim materiałem w kuchni. Jak się jednak okazuje, to zdecydowanie lepszy wybór, niż popularna płyta MDF. Decydując się na marmur, należy jednak powstrzymać się od przesuwania po nim cięższych garnków i rondli, a krojenie ograniczyć wyłącznie do specjalnie do tego celu przeznaczonych desek. Minusem marmuru jest duża nasiąkliwość. Oznacza to, że rozlany płyn szybko wniknie w jego strukturę, powodując odbarwienia, których trudno się pozbyć. Regularne impregnowanie blatów pozwala jednak rozwiązać ten problem, a codzienna pielęgnacja z pewnością zmniejszy poziom i szybkość wchłaniania różnego rodzaju substancji.

Kamień naturalny – idealny materiał do każdej aranżacji

Kominki nowoczesne z kamienia Wrocław

Kamień naturalny posiada kilka wad. Niemniej jednak można je zniwelować poprzez odpowiednią pielęgnację, a wypolerowany i odpowiednio oczyszczony może służyć przez wiele kolejnych lat. Marmur wymaga nieco więcej zaangażowania, choć ostateczne efekty z pewnością wynagrodzą pracę, włożoną w odpowiednie przygotowanie kamienia. Jeśli jednak zależy nam na ograniczeniu różnych zabiegów pielęgnacyjnych i regularnych impregnacji, warto postawić na granit. W różnorodnych aranżacjach wygląda on równie pięknie, nie wymagając przy tym zbyt dużo zaangażowania. Granit nadaje pomieszczeniom elegancję i szyk, wprowadzając nieco luksusu do naszej codzienności.

Zakład kamieniarski cytowanego w artykule pana Andrzeja, zajmuje się m.in. projektowaniem i wykonywaniem kominków. Szczegółowe informacje na ten temat znaleźć można na stronie internetowej firmy. Jej szeroka oferta obejmuje m.in. obudowy kominkowe, które wykorzystują drewno, pellet czy gaz. Wszyscy klienci mogą tutaj liczyć na fachową obsługę i indywidualne podejście, oparte na dziesięciu latach doświadczenia i pracy najlepszych fachowców. Kominki Lexus to lider w branży, odpowiadający na indywidualne potrzeby najbardziej wymagających odbiorców, pragnących posiadać kominki będące nie tylko źródłem ciepła, ale również i stanowiące serce domu.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

5 1 głos
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Lampa kryształowa – jak czyścić?

Read Next

Jaki materac wybierzesz, tak się wyśpisz

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments