Jaki materac wybierzesz, tak się wyśpisz

Producenci materaców wciąż poszukują nowych rozwiązań, żeby jak najwygodniej i najprzyjemniej nam się spało. Dlatego mamy do wyboru różne rodzaje materacy: od kieszeniowych, przez nawierzchniowe, termoelastyczne po hybrydowe. Większość znajdziesz w sklepie internetowym JMB Design. Marka ta jest jednocześnie producentem materacy i łóżek. Jaki jednak materac wybrać? Oto jest pytanie.

Materace hybrydowe

Łączą zalety materacy piankowych i sprężynowych. W sklepie JMB Design znajdziesz je w różnych rozmiarach i z różnym poziomem twardości. Charakteryzują się idealnym podparciem kręgosłupa. Technologicznie wykorzystują sprężyny kieszeniowe i pianki termoelastyczne, dzięki czemu uzyskujemy świetną elastyczność punktową. Można je wzbogacić o wkład z maty kokosowej. Takie rozwiązanie zapewnia idealne podparcie i dopasowanie do ciała pod wpływem nacisku oraz temperatury. Materace hybrydowe to dobry wybór dla osób z problemami w funkcjonowaniu narządów ruchu. Wyposażone w specjalną piankę lub strefy ochrony części ciała, które wymagają większego podparcia, pozwolą zredukować do minimum dolegliwości bólowe.

Materace kieszeniowe

Są najpopularniejsze. Ich technologia oparta jest na wykorzystaniu sprężyn, która są w osobnych kieszonkach, dzięki czemu w bardzo dobry sposób dopasowują się do kręgosłupa. Producent JMB gwarantuje, że ich trwałość i jakość pozwala na użytkowanie materaca przez bardzo długi czas. Ciekawostką jest, że w ofercie tych materacy możesz znaleźć wersję obustronną. Oznacza to, że dzięki zróżnicowanej gęstości sprężyn z jednej strony materac będzie twardszy a z drugiej mniej. Możesz też wybrać materace obustronnie obłożone pianką HR lub matą kokosową, co ogranicza maksymalnie ich odkształcanie się.

Materace nawierzchniowe

Bywa, że masz łóżko z materacem, który już się wyeksploatował. Zdarza się też, że znajomi nocują u ciebie. W takich wypadkach przyda się materac nawierzchniowy. Znajdziesz wśród nich propozycje zróżnicowane pod względem walorów użytkowych, a także pod kątem twardości. Co więcej, materace nawierzchniowe posiadają antybakteryjne pokrowce, a zatem idealnie nadają się dla alergików. Hamują rozwój roztoczy, grzybów czy pleśni. Jednym słowem materace nawierzchniowe JMB to funkcjonalne i łatwe w użytku rozwiązanie dla każdego domu.

Materace termoelastyczne

To lepsza wersja materacy piankowych. Reagują na zmieniający się nacisk oraz temperaturę ciała i dopasowują się do anatomii swojego użytkownika. Może z nich korzystać każdy, ale szczególnie są zalecane osobom ze schorzeniami kręgosłupa, z bólami pleców lub nadwyrężonymi mięśniami czy stawami. Mają też wiele nowatorskich rozwiązań. Niektóre są wyposażone w olejki eteryczne, dając ci poczucie relaksującej aromaterapii. W ofercie są także materace o właściwościach ortopedycznych, które wykorzystują dwa układy piankowe. Warstwa HR gwarantuje sprężystość i wytrzymałość, natomiast Viscoelastic jest odpowiedzialna za idealne dopasowanie do kształtu ciała.

Jaki zatem wybrać materac? Wszystko zależy od ciebie i twoich potrzeb. Z pewnością jednak znajdziesz coś dla siebie w szerokiej ofercie sklepu internetowego JMB Design.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Blaty kuchenne i obudowy kominkowe z kamienia – praktyczne rozwiązania dla każdego wnętrza

Read Next

Na czym polega hartowanie stali?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments