Chcesz dowiedzieć się, jak wygląda wymiana filtra w dzbanku?

Poniżej znajdziesz odpowiedź. Zanim jednak przejdziemy do szczegółowego opisu całego procesu, wyjaśnijmy, czym jest oraz w jaki sposób może pomóc ci dzbanek z filtrem.

Dzbanek filtrujący to funkcjonalny sprzęt kuchenny, który w zależności od wybranego filtra wniesie do twojego domu wiele możliwości. Jakich? Jako przykładem posłużymy się dzbankiem filtrującym Crystal od polskiej marki Dafi (poznaj dostępne filtry oraz korzyści):

  • Alkaliczny pH+ Classic (podwyższa pH wody, redukuje chlor i związki organiczne WARTO WIEDZIEĆ! Alkaliczna woda pozwala skutecznie walczyć z zakwaszeniem organizmu)
  • Magnezowy Mg+ Classic (oczyszcza i wzbogaca wodę kranową w jony magnezu)
  • AGD+ Classic (zmiękcza wodę kranową, skutecznie chroni urządzenia AGD przed kamieniem kotłowym)
  • Filtr Standard (oczyszcza wodę kranową i znacznie redukuje twardość wody)

Co jeszcze zyskasz, sięgając po dzbanek filtrujący?

  • zatroszczysz się o środowisko (ograniczysz zużycie jednorazowych opakowań, w których sprzedawana jest butelkowana woda ze sklepu)
  • zaoszczędzisz czas i pieniądze (uwolnisz się od kupowania zgrzewek butelkowanej wody ze sklepu, a następnie wnoszenia ich do swojego domu)
  • zapewnisz sobie wygodne rozwiązanie (smaczna filtrowana woda kranowa zawsze pod ręką)
  • zadbasz o swoje sprzęty AGD (usuniesz kamień kotłowy z wody kranowej)

Wiesz już, co możesz zyskać dzięki poszczególnym filtrom, czas przejść do procesu (wymiana filtra w dzbanku:

KROK 1

Wymienny filtr umieść w zbiorniku na wodę, a następnie delikatnie dociśnij. Nałóż pokrywę, zaczynając od włożenia przedniej części przy lejku, a potem przy rączce.

KROK 2

Przed każdym użyciem każdego wymiennego filtra dwa razy przefiltruj wodę z kranu i wylej (oczywiście możesz ją wykorzystać do np. podlewania kwiatków). Celem tej filtracji jest odpowietrzenie filtra oraz usunięcie mogących wydostawać się z niego mikro drobinek węgla aktywnego.

KROK 3

W ostatnim kroku pamiętaj o ustawieniu wskaźnika (w zależności od modelu może to być wskaźnik manualny lub LED sensor), który przypomni ci o regularnej wymianie filtra. Jeśli posiadasz wskaźnik manualny po prostu ustaw przesuwki na wybrany dzień i miesiąc (data przypadająca za miesiąc od pierwszego użycia filtra). W przypadku wskaźnika LED sensor przytrzymaj przycisk do momentu, aż pojawi się niebieska dioda, od tej chwili twój wskaźnik będzie odliczał czas do wymiany. Niedługo przed terminem dioda zacznie świecić się na żółto, co oznacza, przygotuj się na wymianę filtra. Po 30 dniach dioda zacznie świecić się na czerwono, co wskazuje na wymianę filtra w trybie natychmiastowym.

Wolisz zobaczyć wideo? Wejdź na stronę youtube.com/Dafi i dowiedz się, jak wygląda wymiana filtra w dzbanku.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Projekty małych domów – jak wybrać?

Read Next

Jakie kable i przewody wybierać do studia nagraniowego?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments