Dlaczego domy na wąskiej działce są dobrym wyborem

Jeśli chcesz mieć dom bez wygórowanej ceny warto przyjrzeć się projektom domów na wąską działkę. Ten rodzaj nieruchomości może mieć nawet 10 metrów szerokości i ostatnich latach zyskuje na coraz większej popularności.

Te „chude” bloki są często wynikiem małych działek i podziału istniejącej działki utworzonej przez deweloperów i dostosowania zasad planowania. Na nowych przedmieściach dużych miast około 20 procent domów będzie mierzyło ponad 12,5 metra. Reszta została zredukowana, aby dom stał się bardziej przystępny cenowo dla potencjalnych nabywców.

Zalety domów z wąskim bokiem

Największą zaletą domów na wąskich działkach jest przystępna cena. Często wysokie ceny i koszty są najczęstszą przeszkodą w realizacji marzenia o posiadaniu domu. Sensowne jest tylko to, że im mniejsza szerokość, tym mniejsza kwota, którą musisz zapłacić. Widać to od razu gdy przeglądamy projekty domów na wąską działkę i zestawiamy je z innymi dostępnymi w biurze projektowym.

Alternatywnie, jeśli masz duży budżet, możesz zdecydować się na zakup domu na wąskiej działce, aby uwolnić środki na inne wydatki i luksusy. Oprócz uzyskania większej wartości z Twojej nieruchomości, inne korzyści płynące posiadania domu na wąskiej działce to:

Łatwy dojazd do miasta

Większość wąskich bloków znajduje się w obszarach miejskich. Tak więc styl życia w centrum miasta może być Twój, wybierając mniejszą parcelę, gdy trudno jest znaleźć duże działki. Jest to idealne rozwiązanie, jeśli masz możliwości kariery w dużych miastach i szukasz domu, który ma szybki dostęp do wielu firm, usług, obiektów rekreacyjnych i udogodnień.

Ekologicznie

Wąskie domy działkowe nie mają dużych, trawiastych podwórek. Zamiast tego mają balkony, werandy, patia i inne obszary na świeżym powietrzu . Ponadto mają tendencję do wykorzystywania naturalnego światła, aby małe pomieszczenia wydawały się większe. Oznacza to, że domy o wąskich bokach mogą być przyjazne dla środowiska, ponieważ zużywają mniej wody na ogrodnictwo i zużywają mniej energii na ogrzewanie i chłodzenie domu.

Ciekawe, maksymalizujące przestrzeń projekty

Nie daj się zwieść malutkim uroczym rozmiaromdomów : tylko dlatego, że są szczuplejsze niż większość, nie oznacza to, że muszą być ciasne. Ze względu na ograniczoną szerokość budowanie domów na wąskich bokach wymaga pomysłowych projektów domów, które pozwolą jak najlepiej wykorzystać dostępne metry kwadratowe. Aby Twój dom na wąskiej działce wydawał się bardziej przestronny, biura projektowe często włączają te elementy do projektu domu na wąską działkę:

Podnoszone sufity

Sufity mierzące 2,7 metra lub więcej mogą sprawić, że małe pomieszczenia będą wydawać się większe ze względu na powstałą pionową przestrzeń. Jeśli planujesz budowę dwupiętrowego domu, puste przestrzenie mogą nadać Twojemu domowi niesamowity, przewiewny charakter.

Przestrzeń życiowa od wewnątrz do zewnątrz

Brak ścian między salonem a jadalnią pozwala na dotarcie do domu większej ilości światła słonecznego, nadając mu jasny i przestronny wygląd. Otwarte plany są idealne do projektów domów na wąskich działkach, ponieważ zapewniają nie tylko dodatkowe miejsce na rozrywkę i spotkania towarzyskie dla Twojej i Twojej rodziny; zapewniają również stylową przestrzeń życiową na świeżym powietrzu – tym bardziej, jeśli lubisz spędzać czas na świeżym powietrzu i planujesz mieć trochę roślin.

Okna od podłogi do sufitu i świetliki

Naturalne światło daje iluzję przestrzeni. Dodając świetliki i okna rozciągające się od podłogi do sufitu, pomieszczenia mogą natychmiast stać się jaśniejsze i większe w ciągu dnia, zwłaszcza gdy są umieszczone po stronie domu, która jest zwrócona na północ. Jeśli chodzi o prywatność, zawsze możesz dostać półprzezroczyste zasłony.

Eliminacja martwej przestrzeni

Optymalizacja każdego centymetra przestrzeni oznacza brak martwych punktów. Na przykład często korytarze są unikane, jeśli chodzi o wąską działkę domu. Z drugiej strony tworzenie półek na książki pod schodami to dobry pomysł. Chodzi o efektywne wykorzystanie dostępnej przestrzeni.

Istnieje wiele innych elementów projektów domów na wąską działkę, których można użyć w domu z wąskim bokiem. Z odpowiednim biurem projektowym i zespołem budowlanym możesz osiągnąć pożądany wygląd swojego domu bez uszczerbku dla przestrzeni.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Na czym polega hartowanie stali?

Read Next

Styl skandynawski – dlaczego warto się nim zainteresować?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments