Długotrwała ochrona drewna stosowanego na zewnątrz budynku z produktami firmy Remmers

Drewno stosowane na zewnątrz budynku jest narażone na oddziaływanie wielu negatywnych czynników, które mogą wpłynąć na obniżenie jego właściwości fizyczny oraz pogorszenie samego wyglądu. Decydując się na drewniane elementy jak taras, meble ogrodowe, płot czy altana, powinniśmy zadbać o odpowiednie zabezpieczenie ich przed warunkami atmosferycznymi, który znacząco przyspieszają starzenie się drewna. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jakie zabezpieczyć drewno stosowane na zewnątrz budynku oraz jakie produkty firmy Remmers będą pomocne, sprawdź koniecznie ten wpis.

Zabezpieczenie drewna stosowanego na zewnątrz budynku wymaga od nas zdecydowanie więcej uwagi niż ma to miejsce w przypadku drewnianych elementów, które są stosowane wewnątrz budynku. Bez względu na to, czy mamy drewniany taras, płot, meble ogrodowe, czy wiatę, powinniśmy zadbać o to, by zabezpieczyć je przed szkodliwym działanie zimna, wilgoci, promieniowania UV, pleśni czy owadów. W tym miejscu warto zastanowić się jakiej ochrony będzie wymagał od nas konkretny rodzaj drewna, ponieważ możemy wybrać dedykowane rozwiązania do konkretnych gatunków drewna o różnym przeznaczeniu. Drewniany taras wymaga zdecydowanie innego poziomu ochrony niż drewniany płot czy pergola.
Decydując się na zabezpieczenie drewnianych elementów stosowanych na zewnątrz budynku, powinniśmy kierować się wyborem sprawdzonych produktów, które faktycznie zapewniają wysoką ochronę i nie zniszczą drewna. Tu warto sięgnąć po oleje, lazury, woski i impregnaty do drewna, które są wybierane przez profesjonalne firmy i stolarzy. Jest to o tyle pomocne, że profesjonalna firma, która zajmuje się obróbką i zabezpieczeniem drewna, nie może sobie pozwolić na wybór produktów wątpliwej jakości.

Impregnat lazurujący – HK-Lasur 3w1 od Remmers

HK-Lasur to wyjątkowy produkt 3w1 do ochrony drewna stosowanego na zewnątrz budynków. Impregnat lazurujący HK-Lasur od Remmers jest połączeniem impregnatu, lazury i powłoki gruntującej w jednym, kompleksowym produkcie do wysokiej i długotrwałej ochrony drewna. Jeśli szukamy kompleksowego produktu do ochrony przed wilgocią i promieniowaniem UV, zależy nam na szerokiej gamie kolorów oraz powłoce ochronne o matowym wykończeniu, lazura HK-Lasur od firmy Remmers może być bardzo dobrym wyborem.
Impregnat lazurujący HK-Lasur wyróżnia się powłoką, która przepuszcza wilgoć, co pozwala regulować wilgotność drewna po nałożeniu impregnatu. Ponadto HK-Lasur tworzy powłokę hydrofobową, która zabezpiecza drewno przed wnikaniem wilgoci w jego struktury. Dodatkowo składniki ochronne bardzo dobrze zabezpieczają drewno przed pleśnią, sinizną i żerem os.

Pielęgnacyjny olej do drewna Pflege-Öl od Remmers

Taras i meble ogrodowe są narażone nie tylko na działanie szkodliwych warunków atmosferycznych, ale również uszkodzenia mechaniczne. Olej pielęgnacyjny do mebli ogrodowych i drewnianych tarasów Pflege-Öl, jest dedykowanym produktem firmy Remmers, który chroni drewno przed wyschnięciem, zabezpiecza drewniane elementy przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych, a warianty pigmentowane chronią dodatkowo drewno przed szarzeniem.

Olej do tarasów i mebli ogrodowych Remmers ECO

Alternatywą dla pielęgnacyjnego oleju do drewna Pflege-Öl jest olej wodny do drewna i tarasu Remmers ECO, który występuje również pod nazwą Remmers Gartenholz-Öl. Remmers ECO to wodna emulsja na bazie surowców odnawialnych, która jest przeznaczona do zabezpieczenia drewna stosowanego na otwarte przestrzeni, które przynajmniej w ograniczonym zakresie zachowuje swój wymiar. Remmers ECO z powodzeniem możemy stosować na drewnianych tarasach, elewacjach, meblach ogrodowych, płotach, kładkach czy drewnie termowanym.
Remmers ECO wyróżnia się składem, którego ponad 80% pochodzi z surowców odnawialnych. Natomiast powłoka ochronna, która powstaje przez nałożenie oleju Remmers, tworzy warstwę antypoślizgową, odporną na oddziaływanie czynników atmosferycznych oraz promieniowanie UV.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o produktach do ochrony drewna stosowanego na zewnątrz budynków, sprawdź koniecznie sklep internetowy www.mbksklep.pl, gdzie znajdziesz produkty firmy Remmers w jednym miejscu.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

5 1 głos
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Jak zwalczyć rybiki? Skuteczne metody

Read Next

Jak wybrać fronty kuchenne — Renomat Szczecin

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments