Jak wybrać fronty kuchenne — Renomat Szczecin

Meble kuchenne to bardzo ważny element na liście każdej osoby, która planuje remont obecnej kuchni lub kupiła nowe mieszkanie. Wybór odpowiednich mebli do kuchni nie jest jednak tak łatwy, jak może się wydawać. Liczba dostępnych rozwiązań w zakresie AGD, nowoczesne systemy zamykania oraz samo wyposażenie kuchni sprawiają, że z pozoru proste zadanie może okazać się o wiele trudniejsze, niż zakładaliśmy. Bez względu jednak na to, jaki rodzaj kuchni chcemy kupić, jej najbardziej widoczna część, będzie każdego dnia nam towarzyszyła. Jeśli więc chcesz dowiedzieć się jak wybrać fronty kuchenne, jakie są ich rodzaje oraz na co zwrócić uwagę przy ich wyborze, sprawdź koniecznie ten wpis.

Fronty kuchenne to nie tylko estetyczny, ale i funkcjonalny element nowoczesnej kuchni. Odpowiednio dobrane fronty kuchenne mogą nie tylko cieszyć nasze oko przez wiele lat, ale również pomagać w utrzymaniu czystości samej kuchni. Dlatego też bardzo ważne jest dobranie odpowiednich frontów kuchennych, ponieważ mało kto chce je wymieniać co jeden czy dwa lata.

Fronty meblowe Szczecin

Szukając odpowiednich frontów kuchennych, warto już na samym początku określić ich rodzaj, który będzie definiował pozostałe możliwości konfiguracji. Tu do najpopularniejszych frontów meblowych z powodzeniem możemy zaliczyć fronty drewniane, laminowane, fornirowe, lakierowane i akrylowe.
W zależności od naszych potrzeb oraz zasobności portfela możemy wybierać między bardzo dużą ilością dostępnych metod wykończenia mebli kuchennych. Oczywiście, każdy z wcześniej wymienionych frontów meblowych charakteryzuje się innym stopniem wykończenie zarówno pod względem koloru, jak i samych frezów.

Drewniane fronty kuchenne

Fronty meblowe wykonane z litego drewna należą obecnie do najdroższych ze względu na cenę samego surowca, jak i związanych z nim procesów obróbki. Wysoka cena zakupu drewnianych frontów kuchenny jest adekwatna do ich jakości oraz trwałości. Odpowiednio zabezpieczone drewniane fronty kuchenne mogą nam służyć przez wiele dziesięcioleci, zachowując swój piękny i naturalny wygląd. W przypadku frontów meblowych, wykonanych z litego drewna, należy pamiętać również o tym, że ich wygląd oraz trwałość zależy również od gatunku drewna, z jakiego zostały wykonane.

Fronty meblowe fornirowane

Fronty meblowe wykonane z forniru to bardzo dobra alternatywa dla frontów drewnianych. Fronty fornirowane powstają w wyniku oklejenia płyty MDF cienką warstwą drewna. Warto tutaj wspomnieć, że naklejona na płytę warstwa forniru ma grubość od około 0,5 mm do 3,0 mm, co pozwala uzyskać bardzo dobry efekt wizualny. Z uwagi na to, że fornir jest cienką warstwą drewna, gotowy element pokryty tym materiałem w najlepszym stopniu przypomina front drewniany.

Fronty laminowane

Laminowane meble kuchenne są bardzo często wykonane z płyty MDF, którą finalnie pokrywa się laminatem o jednolitej i gładkiej fakturze. W przypadku frontów laminowanych dużą uwagę należy zwrócić na jakość wykonania, ponieważ krawędzie frontów są bardzo często zabezpieczane taśmą PVC, a niewłaściwe zabezpieczenie może powodować zbyt szybkie starzenie się laminatu i odklejanie od płyty. Dużą zaletą frontów laminowanych jest ich bardzo niska cena w porównaniu do frontów drewnianych czy fornirowanych. Kolejną zaletą frontów laminowanych jest możliwość wyboru produktów w wielu wariantach kolorystycznych.

Fronty meblowe Gorzów Wielkopolski

Jeśli szukasz frontów meblowych wysokiej jakości, sprawdź koniecznie ofertę firmy Renomat, która zajmuje się produkcją i montażem frontów kuchennych. Oferta firmy jest skierowana do osób, które chcą zaprojektować nową lub odświeżyć już obecną kuchnię przez wymianę frontów meblowych na nowe. Renomat to firma z wieloletnim doświadczeniem w produkcji i montażu frontów meblowych w Gorzowie Wielkopolskim i okolicy. Siedziba firmy znajduje się niedaleko Gorzowa, co sprawia, że wiele osób decyduje się na frezowane fronty kuchenne właśnie od nich. Duży wybór rodzajów wykończenie, frezów oraz kolorów to największe zalety firmy Renomat, która może poszczycić się produkcją frontów kuchennych, mebli na wymiar oraz zabudowy luksusowych jachtów.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat frontów meblowych lub planujesz zamówić kuchnię na wymiar w Gorzowie, Szczecinie lub Stargardzie, sprawdź koniecznie stronę www.renomat-banie.pl, gdzie oprócz oferty znajdziesz również galerię z realizacji.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Długotrwała ochrona drewna stosowanego na zewnątrz budynku z produktami firmy Remmers

Read Next

Koszt okien PCV – plastikowe okna sposobem na tańsze ogrzewanie

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments