Koszt okien PCV – plastikowe okna sposobem na tańsze ogrzewanie

Cena okna PCV waha się nie tylko w zależności od danych technicznych, ale i od walorów estetycznych. Przed zakupem stolarki okiennej warto zapoznać się z parametrami poszczególnych modeli okien.

Okna plastikowe – co buduje ich renomę?

Okno PCV to nie nowość. PCV przyćmiły już dość dawno temu okna drewniane, nie tylko ceną ale i jakością wykonania. Do wytworzenia okien PCV potrzeba jedynie profili, okuć, uszczelek oraz rzecz jasna szyb. Profil zbudowany jest z niezwykle wytrzymałego plastiku, to jest z polichlorku winylu. Może zawierać różną liczbę komór, pewna zależność jest jednak zawsze taka sama – im więcej ich jest, tym mniejszy staje się współczynnik przenikania ciepła.

Nie mniej ważne są szyby, które w przypadku okien PCV dwie tafle szkła, pomiędzy którymi znajduje się przestrzeń wypełniona gazem szlachetnym. Całość tworzą uszczelki, niezbędny element każdego okna PCV. Mogą być przyszybowe lub oporowe, łączy je jednak odporność na warunki atmosferyczne. Okna PCV zachowują elegancki, nowoczesny wygląd przez lata od zamontowania.

Montaż nowego okna – wady i zalety

Do najważniejszych zalet zaliczają się niskie ceny okien PCV. Cennik okien plastikowych waha się w zależności od rozmiaru, ilości komór i dodatkowych zabezpieczeń, np. przed dziećmi. Ponieważ ceny materiałów budowlanych stale rosną, zwiększają się również ceny okien. Obecnie wynoszą od około 800 do 1300 złotych za proste okna. W przypadki przeszklonych drzwi balkonowych koszt oczywiście wzrasta. Zależny jest więc od rozmiaru okien, ilości skrzydeł i komór.

PCV to nie tylko białe okna. Możemy znaleźć okleinę w praltycznie każdym kolorze, także taką imitującą do złudzenia drewno. Okna plastikowe są łatwe w czyszczeniu i dostępne w wielu opcjach. Znajdziesz tu okna dachowe, uchylne okna gospodarcze czy lufciki. Zaletą jest także ich energooszczędność i szeroka dostępność od ręki.

Okna PCV zapewniają wyjątkową szczelność, dzięki której nie ucieka nam z domu ciepło, ale za to na oknie skrapla się para wodna. Okna drewniane przepuszczają drobinki wody, na równi z ogrzanym powietrzem. Nawet bardzo dobre okna PCV trzeba czasem podregulować, by nie skrzypiały. Zapewniają jednak funkcjonalność na lata.

Wytrzymały produkt w niskiej cenie

W naszej ofercie okien PCV znajdziesz modele pasujące do wielu zastosowań. Okna balkonowe o wysokiej izolacji cieplnej, okna uchylne i rozwierno-uchylne o wzorowej szczelności, dwuskrzydłowe przeszklone drzwi wejściowe… Co tylko sobie wymarzysz, by wpuścić do wnętrza więcej światła i wypuścić minimalną ilość ciepła.

Wszystkie okna PCV to modele energooszczędne. Ich zamontowanie prowadzi więc do sporych oszczędności na ogrzewaniu. Dzięki prostej, łatwej do zmodyfikowania konstrukcji pasują niemal wszędzie. Tam, gdzie je dopasujesz, przetrwają wiele lat bezproblemowej służby.

Ile kosztują okna PCV z montażem?

Wymiana okna jest na pewno droższą inwestycją niż montaż PCV w nowo powstałym budynku. Ile kosztuje okno PCV wraz z montażem? Cena za metr bieżący okna kosztuje w montażu od 70 do 110 złotych. Wyłazy dachowe oraz okna połaciowe są zazwyczaj o wiele droższe. Jeśli zdecydujemy się na dodatkowe funkcje, jak rolety zewnętrzne czy niestandardowe wymiary okien, musimy liczyć się z wysokim kosztem robocizny.

Modernizacja budynków

Chociaż cennik okien PCV wydaje się wysoki, koszt inwestycji szybko się zwraca. Już pierwszej zimy po wymianie okien znacząco spada cena ogrzania budynku. Dlatego okna PCV można dziś zobaczyć niemal w każdym lokalu czy mieszkaniu. To praktyczne rozwiązanie palących problemów z rosnącymi cenami węgla, prądu czy gazu.

Źródło zdjęcia: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Jak wybrać fronty kuchenne — Renomat Szczecin

Read Next

Jaką pralkę wybrać do małej łazienki? Podpowiadamy.

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments