Dobieranie mebli do przedpokoju – jak nie popełnić wnętrzarskiego faux pas?

Przedpokój nie jest najłatwiejszą przestrzenią do aranżacji, ponieważ często jego kształt jest nieregularny, a metraż niewielki. Mimo tego koniecznie trzeba znaleźć w nim miejsce na niezbędne elementy. Na dodatek to pierwsze pomieszczenie, które widzą goście, dlatego należy zadbać o jego nienaganną aranżację. Dobór mebli do przedpokoju jest jednym z ważniejszych kroków do stworzenia atrakcyjnej wizualnie i praktycznej przestrzeni.

Czy to do siebie pasuje?

To najczęściej zadawane pytanie podczas projektowania wnętrz. Nic w tym dziwnego. W końcu wszystkim zależy, aby aranżowana przestrzeń była przytulna, wysmakowana i spójna stylistycznie z resztą domu. Między innymi dlatego wybierając meble do przedpokoju, warto znać kilka reguł. Przede wszystkim należy zadbać o to, aby razem z podłogą i kolorem ścian stanowiły zgrane trio.

Styl wnętrza a styl mebli

Styl skandynawski, rustykalny, prowansalski, industrialny a może minimalistyczny? Decydując się na jeden z nich, trzeba konsekwentnie wprowadzać jego elementy w całym mieszkaniu. Mogą to być na przykład drobne akcenty w postaci dodatków. Dobrym rozwiązaniem jest także wybór mebli dostosowanych designem do stylistyki pomieszczeń. Obecnie wybór jest ogromny, wystarczy zajrzeć do oferty sklepów meblowych, np. Resmar, aby się o tym przekonać. Dzięki temu możliwości aranżacyjne są nieskończone.

„Wejdźcie, zawieście kurtki na wie…”

Jednym z podstawowych błędów podczas urządzania przedpokoju jest niedostateczne przywiązywanie uwagi do funkcjonalności. Zwykle dopiero po czasie wychodzi, że pewne praktyczne elementy zostały pominięte na etapie projektowania, np. wieszaki na ubrania. A trzeba pamiętać, że funkcjonalność tego pomieszczenia jest równie ważna, co jego atrakcyjny wygląd.

Dobieranie mebli do przedpokoju – jak nie popełnić wnętrzarskiego faux pas?

Które meble to absolutny must-have w każdym przedpokoju?

Na pewno pojemna szafa, w której znajdzie się miejsce na okrycia wierzchnie, wspomniany już wieszak, na którym kurtki i płaszcze zostawią goście oraz szafka na buty, która ułatwi utrzymanie porządku. Warto też zadbać, aby przy wejściu znalazło się lustro.

Cechy porządnych mebli do przedpokoju

Meble do przedpokoju powinny być także solidne. Dlatego przy wyborze koniecznie należy zwrócić uwagę na materiały, z których zostały wykonane. Przede wszystkim powinny być odporne na zarysowania oraz wilgoć. Dobrze sprawdzą się meble wykonane z naturalnego drewna, wysokiej jakości płyt meblowych oraz metalu, np. stali nierdzewnej. Mając na uwadze wszystkie powyższe wskazówki nie ma szans na popełnienie aranżacyjnej gafy.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Kompozycje kwiatowe – wybierz wyjątkowe dekoracje do każdego pomieszczenia!

Read Next

Zadaszenie tarasu? Skuteczny sposób na ochronę przed deszczem

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments