Zadaszenie tarasu? Skuteczny sposób na ochronę przed deszczem

Przyjemny odpoczynek na świeżym powietrzu? Wbrew pozorom, nie trzeba wybierać się do lasu, aby spędzić czas na łonie natury. Posiadając taras, możesz przecież w każdej chwili skorzystać z uroków przyrody. Miejsce sprawdzi się również podczas spotkań rodzinnych, czy też zwykłych schadzek ze znajomymi. Co jednak zrobić w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych? Powinieneś zadbać o solidne zadaszenie tarasu.

Zadaszenie tarasu? Skuteczny sposób na ochronę przed deszczem

Jak chronić taras? Zalety skutecznego zadaszenia!

Jak już wspomnieliśmy, dach skutecznie ochroni przed deszczem, gradem lub śniegiem. Pozwoli to maksymalnie zagospodarować Ci wolną przestrzeń – wszak nie będziesz musiał martwić się, że jakikolwiek mebel zostanie uszkodzony przez gwałtowną i niespodziewaną ulewę.

Zadaszenie umożliwi Ci też komfortowe korzystanie z tarasu, niezależnie od aury panującej na dworze. Bez problemu odpoczniesz więc w upalny dzień, gdyż nadmiar promieni słonecznych zostanie zablokowany przez funkcjonalną osłonę. Dość powiedzieć, że żadna pogoda nie zepsuje popołudniowego grilla, czy też miłego wieczoru z interesującą książką.

 

Zadaszenie tarasu. Czy potrzebna jest zgoda na budowę?

Chciałbyś samodzielnie przeprowadzić montaż? Zapewne zastanawiasz się, czy potrzebujesz zgody, aby zadaszyć taras. Musisz więc wiedzieć, że pozwolenia nie wymaga się w przypadku wolnostojących parterowych budynków gospodarczych, garaży, wiat lub przydomowych ganków i ogrodów zimowych (o powierzchni zabudowy do 35 m2).

Sytuacja wygląda więc następująco – w omawianym wypadku nie ograniczają Cię praktycznie żadne restrykcje. Istnieje tylko jeden wyjątek od reguły. Łączna liczba tych obiektów nie może przekraczać dwóch egzemplarzy na każde 500 m2 obszaru działki.

Jak zamontować zadaszenie tarasu? To bajecznie proste!

Trzeba zaznaczyć, że montaż zadaszenia wcale nie musi być trudny i skomplikowany. Dość powiedzieć, że wystarczy tylko odrobina wiedzy oraz zaangażowania, by przyozdobić taras rewelacyjną konstrukcją. Najlepiej skorzystać z kompletnych zestawów. Wyposażone są one we wszystkie niezbędne elementy, a do tego charakteryzują się konkretnym, jednolitym stylem.

Gdzie znaleźć omawiane konstrukcje? Warto sprawdzić asortyment firmy Gutta – sklep gwarantuje trwałe, różnorodne i gustowne zadaszenia tarasu. Duży wybór pozwoli więc na dopasowanie produktu do Twoich potrzeb. Należy również wspomnieć, że ich oferta uzupełniona została o wiele przydatnych artykułów. Przykładem niech będą osłony cieniujące, wykonane z wysokiej jakości tkaniny akrylowej. To materiał odporny na promieniowanie UV, dostępny w kilku pięknych kolorach.

Read Previous

Dobieranie mebli do przedpokoju – jak nie popełnić wnętrzarskiego faux pas?

Read Next

Idealne miejsce na przyprawy? W Twojej kuchni muszą znaleźć się przyprawniki!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *