Dom od dewelopera – pod klucz czy w stanie deweloperskim?

Własny dom marzy się niejednej osobie, niemniej z różnych względów zrealizowanie tego marzenia nie zawsze jest możliwe. Nie oznacza to jednak, że trzeba z niego rezygnować – warto zainteresować się ofertami deweloperów proponujących ciekawe rozwiązania w tym zakresie.

Dom w stanie deweloperskim – czy warto go kupić?

W ofercie deweloperów znajdują się nie tylko mieszkania, ale również i domy. Stan deweloperski ma ten ogromny plus, że daje możliwość wykończenia domu wedle własnego uznania. Właściciel sam decyduje o wyborze materiałów oraz biura projektowego i ekipy remontowej. Z drugiej strony wykończenie domu jest kosztownym oraz czasochłonnym przedsięwzięciem wymagającym nie lada zaangażowanie. Eksperci z firmy Ronson przypominają, aby dokładnie czytać umowy zawierane z deweloperami. Dla każdego z nich określenie „stan deweloperski” może bowiem oznaczać coś innego, niemniej przeważnie kryje się za nim nieruchomość przygotowana do dalszych prac.

Dom pod klucz – jakie ma zalety?

Osoby decydujące się na zakup domu z rynku pierwotnego najczęściej stawiają na nieruchomości w stanie deweloperskim. Kluczowym kryterium jest tutaj cena – za dom wykończony pod klucz trzeba zapłacić więcej. Jest to jednak o tyle wygodne, że dom nadaje się do natychmiastowego zamieszkania – zwykle wystarczy go tylko umeblować, chociaż niektóre firmy deweloperskie mają w ofercie i taką usługę. Dom pod klucz to przede wszystkim oszczędność czasu, którego nie traci się na nadzorowanie przebiegu prac. Deweloper zobowiązuje się do wykonania ich w określonym terminie – za opóźnienia ponosi odpowiedzialność finansową.

Wybór pomiędzy domem w stanie deweloperskim a wykończonym pod klucz jest bardzo indywidualną sprawą. Poszczególne oferty należy dokładnie przeanalizować pod kątem ceny i zawartości, mając przy tym na uwadze własne preferencje. Warto pamiętać o kosztach utrzymania domu – najlepiej zatem wybierać nieruchomości budowane przy zastosowaniu nowoczesnych technologii z wysokogatunkowych materiałów.

Read Previous

Auto na długi termin dla firmy – dlaczego warto wynająć?

Read Next

Kompozycje kwiatowe – wybierz wyjątkowe dekoracje do każdego pomieszczenia!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *