Dom od dewelopera – pod klucz czy w stanie deweloperskim?

Własny dom marzy się niejednej osobie, niemniej z różnych względów zrealizowanie tego marzenia nie zawsze jest możliwe. Nie oznacza to jednak, że trzeba z niego rezygnować – warto zainteresować się ofertami deweloperów proponujących ciekawe rozwiązania w tym zakresie.

Dom w stanie deweloperskim – czy warto go kupić?

W ofercie deweloperów znajdują się nie tylko mieszkania, ale również i domy. Stan deweloperski ma ten ogromny plus, że daje możliwość wykończenia domu wedle własnego uznania. Właściciel sam decyduje o wyborze materiałów oraz biura projektowego i ekipy remontowej. Z drugiej strony wykończenie domu jest kosztownym oraz czasochłonnym przedsięwzięciem wymagającym nie lada zaangażowanie. Eksperci z firmy Ronson przypominają, aby dokładnie czytać umowy zawierane z deweloperami. Dla każdego z nich określenie „stan deweloperski” może bowiem oznaczać coś innego, niemniej przeważnie kryje się za nim nieruchomość przygotowana do dalszych prac.

Dom pod klucz – jakie ma zalety?

Osoby decydujące się na zakup domu z rynku pierwotnego najczęściej stawiają na nieruchomości w stanie deweloperskim. Kluczowym kryterium jest tutaj cena – za dom wykończony pod klucz trzeba zapłacić więcej. Jest to jednak o tyle wygodne, że dom nadaje się do natychmiastowego zamieszkania – zwykle wystarczy go tylko umeblować, chociaż niektóre firmy deweloperskie mają w ofercie i taką usługę. Dom pod klucz to przede wszystkim oszczędność czasu, którego nie traci się na nadzorowanie przebiegu prac. Deweloper zobowiązuje się do wykonania ich w określonym terminie – za opóźnienia ponosi odpowiedzialność finansową.

Wybór pomiędzy domem w stanie deweloperskim a wykończonym pod klucz jest bardzo indywidualną sprawą. Poszczególne oferty należy dokładnie przeanalizować pod kątem ceny i zawartości, mając przy tym na uwadze własne preferencje. Warto pamiętać o kosztach utrzymania domu – najlepiej zatem wybierać nieruchomości budowane przy zastosowaniu nowoczesnych technologii z wysokogatunkowych materiałów.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Auto na długi termin dla firmy – dlaczego warto wynająć?

Read Next

Kompozycje kwiatowe – wybierz wyjątkowe dekoracje do każdego pomieszczenia!

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments