Jak nowoczesne Figurki i Wazony Dekoracyjne odmienią Twoje wnętrze

Dekoracje i dodatki odgrywają istotną rolę w tworzeniu pełnej aranżacji wnętrza. Bez nich pomieszczenie wygląda surowo i nijako, nawet jeśli umieściliśmy w nim najmodniejsze meble. Moc figurek i wazonów jest na tyle duża, że potrafią nawet całkiem odmienić charakter mieszkania. Jak wybrać odpowiednie dodatki do pomieszczeń?

Figurki dekoracyjne do salonu

Figurki dekoracyjne znajdą miejsce w każdym salonie. Trzeba je jednak dobierać z rozwagą. Piękna figurka, ale niedopasowana do stylu wnętrza, nie będzie spełniać funkcji dekoracyjnej, a jedynie wprowadzi wizualny chaos.

W minimalistycznych wnętrzach, najlepiej sprawdzą się proste formy. Tu mniej znaczy więcej. Chętnie wybierane są czarne, białe lub złote napisy. Efektownie będą wyglądać też rzeźby w uproszczonej formie – ludzkie sylwetki, jakie możemy znaleźć na https://estilohome.pl.

Z mody wciąż nie wychodzi styl skandynawski. Urządzony w ten sposób salon jest również dość prosty, jednak pozostawia miejsce na kreatywność. Mamy więc możliwość zagrania kolorem, wzorem lub fakturą. Warto skorzystać z koła kolorów i wybrać figurkę barwy przeciwnej do koloru akcentów w salonie. Jeśli więc tekstylia i dodatki są niebieskie, dekoracja powinna być pomarańczowa. Dzięki temu wyróżni się, ale nie będzie przy tym wyglądać jak wybrana przypadkowo.

Figurki dekoracyjne do łazienki

Łazienka stopniowo przestaje być traktowana wyłącznie jako pomieszczenie użytkowe. Coraz bardziej dbamy o jej piękny wygląd, dzięki któremu codzienne czynności stają się przyjemniejsze. Również tutaj można umieścić figurki dekoracyjne. Jak je dobrać? Zasady, jakie opisywaliśmy w przypadku salonu, znajdują zastosowanie we wszystkich pomieszczeniach. Wybierając figurkę do łazienki, należy przede wszystkim pamiętać, aby nie uszkodziła się pod wpływem wilgoci. Możemy postawić też na dekorację praktyczną – na przykład figurkę z podstawką na mydło, zamiast klasycznej, prostej mydelniczki.

Wazony dekoracyjne

Świeże, cięte kwiaty oraz wysokiej jakości sztuczne bukiety pasują do każdego wnętrza. Trzeba się jednak zatroszczyć o odpowiedni wazon, który dopełni aranżację. Nowoczesne wazony ceramiczne dostępne są w najróżniejszych kształtach i kolorach. Wazon będzie wyglądał efektownie, jeśli nawiąże formą do kształtu dodatków. Ciekawym pomysłem jest użycie obłego wazonu i okrągłych poduszek oraz kloszy na lampy. Jeśli zaś w pomieszczeniu dominują kanciaste formy, możemy wybrać wazon o ostrych liniach. Niekoniecznie musi on być kwadratowy – niebanalny, karbowany wazon nada wnętrzu interesującego charakteru.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

5 2 głosów
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Wykończenie domu lub mieszkania – o czym należy pamiętać?

Read Next

Zmęczenie jesienią: Jak chronić zdrowy sen w okresie zimnej pogody?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments