Jak odnowić stary grzejnik?

Wymiana grzejnika to kosztowne i dość problematyczne rozwiązanie. Na szczęście istnieje łatwiejsza i tańsza opcja. Sprawdź, jak odnowić stary grzejnik!

Dlaczego warto pomalować stary grzejnik?

Wymiana grzejnika na nowy model może być kłopotliwym przedsięwzięciem. Świetną alternatywą dla takiego rozwiązania jest pomalowanie starego grzejnika. Dlaczego warto zdecydować się na taką opcję?

 • Oszczędność pieniędzy – wymiana grzejnika może być dość kosztowna. Należy tutaj wziąć pod uwagę nie tylko zakup nowego urządzenia, ale także koszty prac remontowych. Zachowanie starego kaloryfera jest więc świetnym rozwiązaniem dla osób, którym zależy na zaoszczędzeniu pieniędzy.
 • Niepowtarzalny design – grzejniki żeliwne pomalowane na ciekawy odcień mogą sprawić, że nasze wnętrze zyska nowy, unikalny charakter.
 • Ekologia – renowacja starego grzejnika to rozwiązanie bardziej przyjazne dla środowiska niż zakup nowego modelu.

Malowanie grzejnika – jaką farbę wybrać?

Malowanie grzejnika to jeden z najbardziej popularnych sposobów, aby odnowić stary kaloryfer. Przed przystąpieniem do malowania należy nie tylko zaopatrzyć się w pędzel lub wałek do malowania grzejników płytowych, ale także kupić właściwą farbę. Do odnowy grzejnika i rur instalacji grzewczej dobrze sprawdzą się następujące rodzaje farb:

 • Farby do malowania rur grzejnikowych i grzejników – takie farby są odporne na wysokie temperatury;
 • Farby akrylowe szybkoschnące – należy pamiętać, że wybrana farba powinna być dobrze kryjąca;
 • Farby ftalowe lub akrylowe do metalu – trzeba sprawdzić, czy wybrana farba dokładnie kryje i wytrzymuje temperaturę do co najmniej 30-40 stopni;
 • Farby wodorozcieńczalne.

O czym pamiętać podczas malowania grzejnika?

Malowanie grzejnika nie jest trudne, ale wymaga odpowiedniego przygotowania. Przed przystąpieniem do malowania kaloryfera należy pamiętać o kilku ważnych kwestiach:

 • Zanim rozpoczniesz malowanie, zabezpiecz podłogę oraz ścianę za grzejnikiem przed zachlapaniem.
 • Zanim pomalujesz powierzchnię grzejnika, usuń z niej zabrudzenia i stare powłoki farby. Możesz to zrobić za pomocą papieru ściernego lub drucianej szczotki (pamiętaj o zastosowaniu okularów ochronnych).
 • Usuń tłuszcz z grzejnika za pomocą ciepłej wody z dodatkiem płynu do naczyń.
 • Pomaluj grzejnik przy użyciu odpowiednio dobranej farby.

Malowanie kaloryfera to świetny sposób na odnowę starego modelu. Grzejniki żeberkowe czy grzejniki płytowe mogą zyskać zupełnie nowy charakter po pomalowaniu ich na ciekawy kolor. Mamy nadzieję, że dzięki naszym wskazówkom już wiesz, jak odnowić stary grzejnik, aby móc cieszyć się nim przez kolejne lata.

Przeczytaj także: https://www.maldrew.com.pl/blog/jak-pomalowac-grzejnik.

Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Montaż klimatyzacji dla domu – ile to kosztuje?

Read Next

Czy Twój system rynnowy wymaga wymiany?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments