Jak oświetlić przedpokój?

Przy urządzaniu mieszkania trzeba uwzględnić szereg ważnych kwestii. Dotyczą one m.in. oświetlenia przedpokoju, co nierzadko przysparza różnych trudności. O czym zatem należy pamiętać i na co zwracać uwagę?

Oświetlenie przedpokoju – wedle konkretnych potrzeb

Przy planowaniu oświetlenia w przedpokoju trzeba kierować się indywidualnymi przesłankami. Pod uwagę należy brać nie tylko własne preferencje co do wyglądu lamp, ale też parę innych ważnych czynników takich jak m.in. wielkość i kształt przedpokoju. Względy estetyczne mają oczywiście niebagatelne znaczenie, niemniej powinny iść one w parze z funkcjonalnością. U sprawdzonych sprzedawców takich jak sklep Centrum Światła dostępne są różnego rodzaju lampy, które stanowią idealne połączenie nowoczesnego designu z walorami użytkowymi.

Jakie oświetlenie do małego przedpokoju?

W małym przedpokoju zwykle wystarczy jedna główna lampa – w tej roli doskonale wypadają np. lampy Philips. Często polecane są plafony, lampy z regulowanymi splotami lub małe oczka sufitowe – tradycyjna lampa wisząca może bowiem utrudniać otwieranie szafy lub drzwi.

Jakie oświetlenie do wąskiego i długiego przedpokoju?

Urządzenie długiego i wąskiego przedpokoju bywa nie lada wyzwaniem. W tym przypadku jedna lampa zdecydowanie nie wystarczy – konieczne jest zamontowanie co najmniej dwóch albo nawet trzech. Wielkość i rodzaj lamp trzeba dopasować do konkretnego przedpokoju i panujących w nim warunków. Lampy wiszące sprawdzą się jedynie w wyższych pomieszczeniach. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest oświetlenie liniowe lub punktowe lampy umieszczone w prostej linii wzdłuż korytarza.

Jakie oświetlenie do dużego i przestronnego przedpokoju?

W przedpokoju o słusznych rozmiarach potrzebnych jest kilka źródeł światła – główne i dodatkowe. Tutaj można pozwolić sobie na lampę wiszącą, gdyż nie powinna ona w niczym przeszkadzać. Dobrym pomysłem jest montaż np. lamp punktowych czy z kilkoma reflektorkami oświetlających poszczególne części przedpokoju, np. szafę lub lustro.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Sypialnia w stylu glamour- najważniejsze zasady podczas jej urządzania

Read Next

Czym kierować się przy wyborze paneli do domu?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments