Czym kierować się przy wyborze paneli do domu?

Dobór odpowiedniego podłoża do domu nigdy nie jest prosty. Wpływ na trudność w podjęciu tej decyzji mają różnorodne funkcje, jakie pełni podłoga oraz wątpliwości czy spełni ona nasze oczekiwania. Potencjalna wymiana podłogi wymaga czasu, wkładu finansowego i uwagi. Podpowiadamy, czym się kierować w wyborze paneli do domu.

Panele podłogowe drewniane – zalety

Panele podłogowe drewniane są jednym z najpopularniejszych wyborów w zakresie pokrycia podłogi. Wśród ich zalet wymieniamy:

  • ogromną łatwość montażu,
  • brak trudności w zachowaniu higieny,
  • niewymagającą pielęgnację,
  • trwałość i odporność na zniszczenia,
  • stosunkowo niską cenę,
  • duży wybór w zakresie wzornictwa i kolorystyki.

Oprócz tego jeśli przyszłemu użytkownikowi zależy, nic nie stoi na przeszkodzie, by dopasować je również parametrami. Wśród paneli znajdziemy modele nieco bardziej odporne na czynniki chemiczne, zniszczenia mechaniczne, ścieralność, czy wilgoć.

Czym się kierować w wyborze paneli?

Wybierając panele, należy zdecydować najpierw o ich wyglądzie i dobrać odpowiednią kolorystykę. Jeśli masz z tym trudności, skorzystaj ze wzornika, przykładaj do siebie kolory i oglądaj przykładowe aranżacje. Warto również zastanowić się czy słoje i sęki mają być widoczne, czy  nie. Trzeba również wybrać odpowiednią tonację – chłodną, neutralną lub ciepłą. Już przed ich zakupem trzeba wiedzieć, jakie ma się oczekiwania względem ułożenia – to będzie częściowo determinowało rozmiar i rodzaj paneli. Należy zwrócić uwagę również na wykończenie paneli. Ich krawędzie mogą być zabezpieczone fugą, woskiem lub określoną mieszanką ochronną. Dodatkowe zabezpieczenia wbrew pozorom mogą mieć duży wpływ na wygodę użytkowania.

Odpowiednie parametry drewnianych paneli podłogowych

Trzeba też dokładnie przeanalizować czynniki wpływające na stan obecnej podłogi i adekwatnie do wyników analizy dobrać potencjalnie przydatne parametry dodatkowe. Wśród czynników, na które zawsze zwracamy uwagę, przy wyborze paneli znajduje się ich grubość, współczynnik ścieralności, faktura, wykończenie powierzchni oraz krawędzi i połysk. Dobrze jest również przemyśleć, czy panele będziemy układać sami, czy też z pomocą fachowca. Jeśli decydujemy się na samodzielną pracę, można zwrócić uwagę na udogodnienia związane z łatwiejszym montażem.

Panele podłogowe Classen – najlepsza jakość, trwałe materiały

Decydująca w zakresie zadowolenia z użytkowania paneli będzie ich jakość wykonania. Dlatego poszukując ich, należy zwrócić się w stronę zaufanych producentów. Panele podłogowe Classen są wykonywane z materiału o świetnych parametrach, są niesamowicie odporne, a producent daje na nie 15 lat gwarancji. Dzięki temu jest to wiodący producent na rynku!

Panele podłogowe Classen występują w różnych kolorach i wzorach, między innymi w stylu postarzanym, czy nowoczesnym, zatem ich dobór do danego rodzaju wnętrza nie powinien stanowić problemu. Producent z chęcią dzieli się realizacjami i aranżacjami z wykorzystaniem paneli Classen, co pozwala się zainspirować i podjąć ostateczną decyzję.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Jak oświetlić przedpokój?

Read Next

Auto na długi termin dla firmy – dlaczego warto wynająć?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments