Jak urządzić pokój dla gracza?

Pokój gamingowy to marzenie większości miłośników gier. Jest to przestrzeń, w której mogą bez reszty oddać się ulubionej rozrywce, w idealnych do tego warunkach. O czym warto pamiętać, gdy planuje się aranżację takiego pomieszczenia? Przeczytaj ten poradnik, a dowiesz się, jak stworzyć doskonałe miejsce do grania.

Co składa się na idealne stanowisko do gry?

Nie każdy ma możliwość przeznaczenia jednego pomieszczenia w domu lub mieszkaniu wyłącznie na pokój gracza. To jednak nie oznacza, że trzeba rezygnować ze swojego marzenia. Kącik do grania równie dobrze można urządzić w sypialni, a nawet salonie, o ile są to miejsca, w których nie będzie się przesadnie niepokojonym przez innych domowników. Miłośnikom gier, którzy preferują konsolę, wystarczy tak naprawdę telewizor, szafka do postawienia PlayStation lub Xboxa oraz wygodna kanapa. Jeśli jednak wolisz granie na komputerze, nie obędzie się bez odpowiedniego biurka. Jego blat powinien być na tyle duży, aby pomieścić wszystkie urządzenia peryferyjne: monitor lub monitory, klawiaturę i mysz. Pamiętaj także o odpowiednio szerokiej podkładce pod myszkę, dzięki której zyskasz większą swobodę ruchów. Przydatnym gadżetem okazuje się również stojak na słuchawki do postawienia na biurku, ułatwiający utrzymanie porządku na stanowisku. Chyba że preferujesz granie bez słuchawek – wtedy pamiętaj o miejscu na głośniki. Musisz także zapewnić sobie wygodne krzesło. Fotele gamingowe zapewniają wysoki komfort oraz pomagają przyjąć poprawną pozycję ciała. Dzięki temu nawet wielogodzinne sesje przed komputerem nie będą powodować dolegliwości bólowych i poczucia zmęczenia.

Jaka kolorystyka do pokoju dla gracza?

Gamingowe komputery i urządzenia peryferyjne charakteryzują się przede wszystkim wysokimi parametrami technicznymi, umożliwiającymi granie w bardziej wymagające tytuły. Wyróżnia je jednak także charakterystyczny design. Przeważnie są zamknięte w czarnej obudowie, często z akcentami w jaskrawej barwie oraz podświetleniem LED. Podobną kolorystykę mają meble i akcesoria gamingowe, dlatego idealnym rozwiązaniem byłoby zachowanie spójnej aranżacji w całym pomieszczeniu. Ściany można pomalować na ciemny kolor, np. granatowy lub odcienie szarości, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by wybrać jaśniejsze barwy, o ile będą odpowiednio stonowane. Czarne meble z przyklejoną od tyłu taśmą LED doskonale dopełnią aranżację. Taśmę warto przykleić także z tyłu monitora. Z jednej strony pozwala to stworzyć odpowiednią atmosferę w pomieszczeniu przy wyłączonym górnym oświetleniu, a z drugiej – zwiększa kontrast obrazu widocznego na ekranie, dzięki czemu mniej męczy się nasz wzrok. Podświetlenia odgrywają bardzo istotną rolę w pokojach gamingowych. Jest to z pewnością bardzo efektowne, ale także praktyczne. Przykładowo, podkładka gamingowa RGB otoczona paskiem LED świecącym na dowolny kolor tej palety, jest doskonale widoczna w ciemności, co zwiększy komfort podczas gry. Minimalizuje się bowiem ryzyko przypadkowego wyjścia myszką poza powierzchnię podkładki, które mogłoby zaważyć na wyniku rozgrywki.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Jak kontrolować inwestycje giełdowe?

Read Next

Jak zadbać o bezpieczeństwo w masarni?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments