Jak wybrać najlepszego dewelopera w Poznaniu?

Zakup nowego mieszkania w Poznaniu to poważne przedsięwzięcie wymagające sporych nakładów finansowych. Powodzenie tej inwestycji to wypadkowa wielu czynników, przy czym kluczowe znaczenie w tym kontekście ma wybór odpowiedniego dewelopera.

Doświadczenie i wiarygodność

Wiarygodność oraz duże doświadczenie w branży to jedne z najważniejszych cech, jakimi powinien wyróżniać się dobry developer. Poznań to doskonały przykład miasta, w którym funkcjonuje sporo takich firm, w związku z czym nabywcy mają sporo opcji do wyboru. Na wiarygodność dewelopera składają się głównie informacje o jego sytuacji finansowej, którą można przeanalizować na podstawie odpisu z Krajowego Rejestru Sądowego lub Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Przy okazji należy sprawdzić, jak długo działa dana firma.

Dotychczasowe inwestycje

Dla klientów firmy Ronson, która buduje i sprzedaje nowe mieszkania w Poznaniu, istotnym kryterium wyboru dewelopera są zrealizowane przez niego inwestycje. Są one w stanie wiele powiedzieć o tym, w jaki sposób deweloper wywiązuje się z umów i jakiego typu mieszkania można najczęściej znaleźć w jego ofercie. Oczywiście w tym kontekście niemałe znaczenie mają opinie dotychczasowych klientów.

Realizacja postanowień  ustawy deweloperskie

Szukając najlepszego dewelopera w Poznaniu, trzeba koniecznie sprawdzić, jak dana firma podchodzi do realizacji postanowień ustawy deweloperskiej. W tym obszarze pojawiają się trzy kwestie, a mianowicie: konstrukcja umowa deweloperskiej, rachunek powierniczy oraz prospekt informacyjny. Wszystko to ma służyć zapewnieniu kupującym ochrony – zarówno prawnej, jak i finansowej. Mówiąc innymi słowami, transakcja kupna-sprzedaży mieszkania musi być dla nabywcy całkowicie bezpieczna. Przy tej okazji wypada przypomnieć, że umowy zawierane z deweloperem muszą mieć formę aktu notarialnego, a roszczenia kupującego, jakie wynikają z umowy, mają być wpisane do księgi wieczystej nieruchomości. Umowa powinna zawierać cenne informacje dotyczące m.in. odsetek i kar.

Read Previous

Czy inteligentne drzwi gwarantują bezpieczeństwo?

Read Next

Jak kupić mieszkanie na wynajem w Lublinie?

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *