Czy inteligentne drzwi gwarantują bezpieczeństwo?

Współcześnie bardzo dużo spekuluje się na temat tego czy nowoczesne technologie bardziej szkodzą ludzkości czy też jej pomagają. Można by rzec, że ile osób, tyle opinii. Jedni zachwycają się możliwościami jakie stwarzają tego typu produkty (zwiększenie komfortu życia, szybsza realizacja zadań). Z kolei inni widzą w nich wyłącznie zagrożenie (rozleniwienie ludzkości). Gdzie w tym wszystkim ma swoje miejsce inteligentny zamek do drzwi?

Tradycyjne zamki kontra inteligentne zamki do drzwi

Otwieranie drzwi za pomocą tradycyjnych kluczy jest dominującym wśród większości społeczeństwa sposobem na dostanie się do wnętrza posesji. Jednakże nie jest to jedyna opcja. Rozwój nowoczesnych technologii pozwolił ludzkości na stworzenie drzwi, do których można zainstalować inteligentny zamek do drzwi. Korzystając z tradycyjnych zamków oraz kluczy istnieje ryzyko ich zagubienia. Wówczas pojawia się problem tego jak dostać się do domu lub mieszkania. Jeśli nie posiadamy zapasowych kluczy – musimy czekać na pozostałych domowników lub wezwać ślusarza i dodatkowo ponieść koszta za wykonane przez niego usługi. Posiadanie inteligentnego zamka do drzwi jest o tyle bezpieczniejsze, że istnieje kilka możliwości otwarcia drzwi (w zależności od tego jaki zamek wybierzemy). Wówczas drzwi mogą zostać otwarte smartfonem (aplikacja połączona z inteligentnym zamkiem), Apple Watchem, a w ostateczności  tradycyjnym kluczem jeśli oba urządzenia mają wyczerpaną baterię. Zagubione klucze mogą zostać wykorzystane przez złodziei, którzy następnie wykorzystają je do dostania się do wnętrza budynku. Zestawiając tradycyjny zamek z inteligentnym zamkiem do drzwi, również w tej kwestii inteligentny zamek jest znacznie bezpieczniejszy, gdyż nawet jeśli zagubimy lub utracimy smartfona z aplikacją umożliwiającą otwarcie drzwi – złodziej może mieć ogromne problemy z użytkowaniem telefonu (blokada użytkowania wprowadzona przez właściciela, możliwość całkowitego, zdalnego zablokowania urządzenia).

Inteligentne drzwi zamówisz na stronie www.SmartDoor.pl/

Inteligentne drzwi – zwiększone bezpieczeństwo użytkowników

Istnieje jeszcze wiele, innych powodów, dla których użytkowanie inteligentnych zamków do drzwi jest bezpieczniejsze aniżeli tradycyjnych. Jakie to powody? Przede wszystkim inteligentny zamek do drzwi wysyła właścicielowi – mającemu zainstalowaną odpowiednią aplikację oraz dostęp do internetu – powiadomienie o otwarciu drzwi. Jest to przydatne zwłaszcza wtedy, gdy wiemy że żadnego z domowników nie ma w domu i na teren posesji prawdopodobnie dostał się ktoś do tego nieupoważniony. Dodatkowo prowadzony jest „dziennik aktywności”, czyli spis tego kiedy zostały otwarte drzwi.  Kolejnym aspektem, na który warto zwrócić uwagę jest fakt, iż nie musimy przekazywać osobie mającej zająć się domem w trakcie naszej nieobecności tradycyjnych kluczy – drzwi możemy otworzyć zdalnie z dowolnego miejsca na świecie.

 

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Ocieplanie pianką PUR czy wełną? Na którą metodę się zdecydować?

Read Next

Jak wybrać najlepszego dewelopera w Poznaniu?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments